Najnowsze

Hiszpania: orki zaatakowały jacht z dwiema osobami na pokładzie, uszkodziły ster

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
PAP

Orki zaatakowały jacht u wybrzeży północno-zachodniej Hiszpanii. Na pokładzie jednostki były dwie osoby, doszło do uszkodzenia steru. Zwierzęta odstraszył przybyły na pomoc statek hiszpańskiego ratownictwa morskiego Salvamento Maritimo.

Według madryckiej agencji Europa Press do zdarzenia doszło w czwartek w pobliżu północno-zachodniej granicy Hiszpanii z Portugalią, na wysokości miejscowości A Guarda, w prowincji Pontevedra.

W efekcie ataku orek na brytyjski jacht "Extra Mile", który znajdował się w odległości około pięciu mil morskich od brzegu, doszło do uszkodzenia steru i unieruchomienia jednostki. Na pomoc przypłynął statek hiszpańskiego ratownictwa morskiego Salvamento Maritimo.

Ataki orek u wybrzeży Hiszpanii

Agencja przypomina, że wraz z nastaniem pandemii COVID-19 wzrosła liczba ataków orek na jednostki pływające u brzegów Hiszpanii. Zgłoszenia tego typu notowane są co kilka tygodni.

Jednym z groźnych zdarzeń tego typu był lipcowy atak orek na jacht u brzegów Andaluzji, której pomocy również musiało udzielić Salvamento Maritimo. Do agresji ze strony zwierząt na jednostkę z dwoma członkami załogi doszło wczesnym rankiem w rejonie Cieśniny Gibraltarskiej. Pod koniec czerwca w tym samym miejscu grupa dziesięciu orek zaatakowała polski jacht "Rockandroll", urywając mu ster. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

Autor:ps

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości