Grad, porywisty wiatr i ciemne chmury. Wasze burzowe relacje

[object Object]
Burza przeszła nad RadomiemKontakt 24
wideo 2/6

Burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem przechodziły w poniedziałkowe popołudnie nad Polską. Na Kontakt 24 wysyłaliście pogodowe relacje ze swoich miejscowości.

W poniedziałkowe popołudnie nad Polską rozciągał się front atmosferyczny, na którym rozwijały się chmury burzowe. Wyładowaniom towarzyszyły opady deszczu i porywisty wiatr. Miejscami pojawiał się również grad.

Przed niebezpiecznymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązują ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Dotyczą burz z gradem.

SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA IMGW

Jak przekazał oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, na terenie powiatu bialskiego strażacy w związku z silnym wiatrem musieli interweniować 18 razy.

- Ze względu na silny wiatr dostawaliśmy głównie zgłoszenia dotyczące powalonych drzew. W miejscowości Przechodzisko drzewo uszkodziło fragment dachu stodoły. W Białej Podlaskiej drzewo oparło się o linie energetyczne - przekazał oficer dyżurny w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

Wasze burzowe relacje

Na Kontakt 24 wysyłaliście pogodowe relacje ze swoich miejscowości.

"Około godziny 18.15 w Radomiu spadł grad wielkości kciuka" - napisał Rafał, który wysłał zdjęcia gradzin. Nad Radomiem przeszła gwałtowna burza.

Pojawiła się tam również chmura stropowa. Jak tłumaczyła synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, takie chmury tworzą się na linii nawałnic, na niewielkich frontach przed głównymi frontami. Powstają w gorącej masie powietrza.

ZOBACZ POGODOWE RELACJE:

Autor: //aw / Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości