Najnowsze

Gęsta mgła wciąż unosi się nad Polską. IMGW ostrzega

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silną mgłą. W niektórych województwach widoczność może być mocno ograniczona.

Ostrzeżenia przed silną mgłą obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim i podlaskim ( w powiatach: sokólskim, monieckim, grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim, Łomża, augustowskim, sejneńskim, suwalskim i Suwałki).

W tych miejscach pojawi się gęsta mgła ograniczająca widzialność miejscami od 100 do 200 metrów.

Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 11 we wtorek.

Ostrzeżenia meteorologiczne (IMGW)IMGW

SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY NA PIĘĆ DNI

Prognoza zagrożeń na wtorek

IMGW planuje we wtorek wydać alarmy przed silną mgłą w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim. Według prognoz widzialność może być tam ograniczona do 100 metrów.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorekIMGW / TVN Meteo

Prognoza zagrożeń na środę

Również w środę synoptycy IMGW mogą wydać ostrzeżenia przed silną mgłą w województwach: podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim. W nocy i przed południem na przeważającym obszarze widzialność może być ograniczona do 100 metrów.

Prognoza zagrożeń IMGW na środęIMGW / TVN Meteo

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń?

Według definicji IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Zwana jest też prognozą niebezpiecznych zjawisk.

Autor: anw/aw,map / Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości