Najnowsze

Gdzie jest burza. Nie przestaje grzmieć

Najnowsze

Pogoda na noc 9/10.07
tvnmeteo.plPogoda na noc 9/10.07

Sytuacja pogodowa w Polsce jest bardzo dynamiczna. Pojawiają się wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszą silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Jak poinformowała w piątek około godziny 21.30 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad Polską przemieszcza się front atmosferyczny, na którym piętrzą się mocno chmury kłębiaste i grzmi. Rozciąga się on od Warmii i Mazur po Lubelszczyznę. Zjawiska słabną, choć na Lubelszczyźnie mogą miejscami być jeszcze gwałtowne z silnym uderzeniem wiatru szkwałowego.

Gdzie jest burza

Grzmi w województwach:

- warmińsko-mazurskim, w pasie: Mikołajki - Ryn - Giżycko - Reszel - Węgorzewo. Wyładowania zmierzają na północny wschód w kierunku Olecka i Gołdapi;

- mazowieckim, w rejonie miejscowości: Mordy, Siedlce, Węgrów oraz Różan. Burze kierują się na północny wschód na Łosice, Drohiczyn, Sokołów Podlaski i Ostrołękę;

- lubelskim, w pasie: Kraśnik - Józefów nad Wisłą - Bełżyce - Poniatowa - Lubartów - Kamionka - Kock - Łuków. Burze wędrują na północny wschód na Bychawę, Piaski, Parczew, Ostrów Lubelski, Międzyrzec Podlaski;

- podkarpackim, w rejonie miejscowości Brzostek i Radomyśl Wielki. Wyładowania zmierzają na północ w kierunku Ropczyc i Mielca.

Drugi pas burz występuje w województwie zachodniopomorskim w pasie: Międzyzdroje - Nowe Warpno - Stepnica - Szczecin - Goleniów - Maszewo - Nowogard - Łobez - Gościno. Burze idą na północny wschód w kierunku Kamienia Pomorskiego, Reska i Kołobrzegu.

Burze mają umiarkowane natężenie, lokalnie na Lubelszczyźnie silne. Towarzyszą im opady deszczu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

Radar burz:

Autor: ps,anw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości