Najnowsze

Garaże zmiecione w kilkanaście sekund

Najnowsze

Trąba powietrzna w Bydgoszczy
Trąba powietrzna w Bydgoszczy

Gwałtowny atak trąby powietrznej w centrum Bydgoszczy (os. Szwederowo) zniszczył w czwartek wieczorem kilkanaście garaży. Na skutek ulewy, która przeszła w pobliżu miasta zalanych zostało też część ulic w podbydgoskiej gminie Białe Błota (woj. kujawsko-pomorskie). O zdarzeniu poinformowali nas Reporterzy 24.

Jak mówią świadkowie, choć wszystko trwało zaledwie kilkanaście sekund, to niespodziewany i gwałtowny podmuch wiatru doszczętnie zniszczył cztery blaszane garaże przy ul. Solskiego, a kolejnych dziesięć poważnie uszkodził.

ZOBACZ FILM W SERWISIE KONTAKT 24

Wiatr poniósł blachę Porwane przez wichurę blachy uderzyły w wiatę pobliskiego przystanku autobusowego, ale na szczęście nie było pod nią w tym momencie ludzi. Niesione wiatrem elementu garaży uszkodziły także dwa samochody i płot.

- Przeszła trąba powietrzna i tyle zostało. Była straż pożarna i policja. Posprzątali i zabezpieczyli teren w ten sposób i przed ewentualnym nowym podmuchem, i tyle. Zniszczone są cztery garaże, dwa samochody i 17 przęseł ogrodzenia betonowego - mówił TVN24 pan Roman Głowacki, właściciel terenu, na którym stały garaże.

Ulewa pod miastem W tym samym czasie gwałtowna ulewa przeszła nad podbydgoską gminą Białe Błota. Woda zalała dwie ulice, blokując całkowicie przejazd, a także wdarła się do wielu piwnic i garaży. Do pomocy przy wypompowywaniu wody ściągnięto jednostki ochotniczej straży pożarnej z sąsiednich gmin. Krótkie, ale gwałtowne burze przeszły też nad innymi regionami Polski - zobacz relacje i zdjęcia Reporterów 24.

Trąba powietrzna w Bydgoszczy
Trąba powietrzna w Bydgoszczy

Autor: mkg/kdj//ms / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości