Najnowsze

Front przyniesie chłodne powietrze

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień

Niedziela przyniesie ze sobą deszcz, który pojawi się na Pomorzu Zachodnim, Wybrzeżu, Ziemi Lubuskiej i częściowo w Wielkopolsce. Temperatura w ostatnim dniu tygodnia wyniesie od 18 st. C w Szczecinie do 27 st. C w Rzeszowie czy Przemyślu.

Za opady deszczu odpowiedzialny będzie front atmosferyczny, za którym nad północny zachód Polski nadciągnie chłodne powietrze. Sprawi ono, że temperatura w niektórych miejscach spadnie.

Tylko 18-19 st. C - właśnie po przejściu frontu - będzie w Szczecinie i w Trójmieście. Po 21 st. C wskażą termometry w Gorzowie Wielkopolskim i w Białymstoku. 23-24 st. C spodziewamy się w województwach centralnych, a nawet 27 st. C na południu kraju.

Spadek ciśnienia

Na warszawskich barometrach w południe zobaczymy 1004 hPa, ciśnienie będzie delikatnie spadać.

Niewysoka - bo utrzymująca się w granicach 50-60 proc. - wilgotność powietrza będzie w wolnych od deszczu województwach centralnych i południowych. Ponad 70 proc. będzie z kolei na północnym zachodzie.

Biomet będzie niekorzystny wszędzie tam, gdzie dotrze front. Na pozostałym obszarze kraju pogoda nie powinna wpływać na samopoczucie.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów

Autor: map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości