Najnowsze

Front burzowy: niebezpieczny i imponujący

Najnowsze

Front burzowy nad Suwalszczyzną

Po gwałtownych zjawiskach meteorologicznych tego tygodnia macie zapewne dość informacji na temat frontów burzowych, opadów atmosferycznych i silnych wiatrów. Warto jednak rzucić okiem na zdjęcia Reporterów24, przedstawiające ostatnie, ciekawe zjawiska.

Efektowny front burzowy przesunął się w piątek nad Suwalszczyzną, nie wyrządzając na szczęście żadnych szkód. Fotograficzną relację z jego przejścia przesłał nam Reporter 24. Zobacz galerię zdjęć:

Inny Reporter 24 sfilmował imponująca chmurę szelfową. Taka chmura powtaje najczęściej na granicy burzowych frontów atmosferycznych. W rejonie jej występowania prawie zawsze pojawiają się silne opady i porywisty wiatr.

Obraz chmury szelfowej przesłał na Kontakt Meteo Michał Malecz. Nadzwyczajne zjawisko zaobserwował w Białymstoku, w czwartek po południu.

Zjawiska atmosferyczne potrafią być malownicze, ale wyrządzają też ogromne szkody, o czym przekonaliśmy się w tym tygodniu. Jedna osoba zabita, 10 rannych, 5,5 tys. interwencji, to tylko niektóre skutki środowego frontu burzowego, który przetoczył się z południa na północ kraju. Na szczęście nadchodzące dni mają być spokojne.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości