Front burzowy, jakiego jeszcze nie widzieliście!


Potężny front burzowy przetoczył się w piątkowy wieczór nad amerykańskim stanem Oklahoma. Z lotu ptaka wyglądał jak gigantyczny wąż oplatający miasta na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów. Zrywał dachy domów i linie energetyczne. Kilka osób zostało rannych. Na dzisiaj wydano ostrzeżenia przed tornadem.

Potężny front burzowy przetoczył się przez niemal cały stan. Lokalne media donoszą, że pojawiło się też tornado. Żywioł demolował budynki i zrywał linie wysokiego napięcia.

Ofiary żywiołu

Świadkowie donoszą, że front szedł przez stan z wielką prędkością. Kolejne miasta najpierw zalewała ściana wody, a potem przychodził silny wiatr i burze.

Na filmie widać zniszczone miasteczko Norman w stanie Oklahoma, gdzie żywioł zniszczył kilka budynków i uszkodził linię energetyczną. Tamtejsze media poinformowały, że z powodu urazów bezpośrednio spowodowanych przez burzę, do szpitala trafiło co najmniej 10 osób.

Filmy Internautów

W sieci pojawiło się mnóstwo filmów, nakręconych przez mieszkańców Oklahomy, pokazujących jak potężny front burzowy wraz z tornado przemieszcza się nad stanem.

Autor: mm/mj / Źródło: Reuters TV, APTN

Pozostałe wiadomości