Festiwal piorunów nad Madrytem. Niezwykły film jednego z mieszkańców

Festiwal piorunów nad Madrytem
Festiwal piorunów nad Madrytem
ENEX
ENEXFestiwal piorunów nad Madrytem

W nocy z soboty na niedzielę nad głowami mieszkańców Madrytu odbył się świetlny spektakl. Niebo udekorowały błyskawice. Jeden z mieszkańców miasta uwiecznił ten podniebny festiwal piorunów kamerą wideo. Niestety nie obyło się bez interwencji strażaków. Utrudnienia spotkały także podróżujących metrem.

W nocy z soboty na niedzielę wielu mieszkańców Madrytu nie mogło spać spokojnie. Nad miastem przetoczyła się potężna nawałnica.

Walka z żywiołem

Burza spowodowała wiele utrudnień w stolicy Hiszpanii. Lokalne media podają, że w związku z nawalnym opadem deszczu i porywistym wiatrem, strażacy interweniowali 187 razy (w godzinach między 21.30 a 9 rano). Przy normalnej burzy służby ratownicze odbierają o połowę mniej zgłoszeń.

Basen w metrze

Gwałtowna wichura zrywała gałęzie z drzew, które później tarasowały przejazd miejskimi ulicami oraz uszkadzały samochody. Studzienki nie nadążały z przyjmowaniem tak dużej ilości wody, dlatego ulicami płynęły rwące potoki. Ponadto woda zalała liczne garaże i piwnice budynków.

Burza spowodowała utrudnienia w podziemnej kolejce. Z powodu podtopienia zamknięta została część dziewiątej linii metra w stronę stacji Herrera Oria.

Skąd taka pogoda?

Obecnie na zachodzie Europy panują trudne warunki pogodowe. Niże, które zdominowały tamtejszą aurę, przynoszą wilgotne masy powietrza, z których formują się groźne komórki burzowe. Ponadto, region m.in. Hiszpanii znalazł się w miejscu stykania się różnych, pod względem temperatury, mas powietrza. Ten kontrast termiczny ułatwia wypiętrzanie się groźnych komórek burzowych.

Autor: AD/kt / Źródło: Mardidpress.com, elmundo.es

Pozostałe wiadomości