Najnowsze

Fala upałów w Grecji, a na Kubie będzie grzmiało

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W wielu kurortach Europy będzie pogodnie. Ośrodki wypoczynkowe nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii i Francji zostaną zasnute chmurami. W Afryce panują typowe dla tego klimatu i pory roku temperatury. Nad Zatoką Meksykańską i w Indonezji będzie grzmiało.

Na Gran Canarii synoptycy prognozują bezchmurne niebo i 25 st. C. Na Teneryfie natomiast przewiduje się zachmurzenie duże, a termometry wskażą 25 st. C. Turyści przebywający w portugalskich kurortach będą zadowoleni z pogody. Temperatura zawaha się od 26 st. C na północy do 30 st. C w Vila Nova de Milfontes.

Pochmurna Hiszpania i Lazurowe Wybrzeże

Nad Hiszpanią pojawią się chmury. Synoptycy prognozują od 24 st. C w Barcelonie do 27 st. C w Alicante. Na Lazurowym Wybrzeżu zapanuje podobna aura. Termometry wskażą od 25 st. C w Nicei i Cannes do 28 st. C w Tulonie i w Montpellier. Północ Włoch będzie zachmurzona. W pozostałych kurortach na niebie zaświeci słońce. Meteorolodzy przewidują od 22 st. C w Rimini do 31 st. C w Syrakuzach.

Upalna Grecja i Turcja

Wczasowicze przebywający w Chorwacji mogą spodziewać się pogodnej aury. Temperatura zawaha się od 24 st. C w Rijece do 28 st. C w Makarskiej. W Grecji panować będzie kolejny dzień upałów. Synoptycy prognozują od 31 st. C na Korfu do 35 st. C w Salonikach. W Turcji również przewiduje się upalną aurę. Termometry wskażą od 34 st. C w Bodrum do 36 st. C w pozostałych kurortach.

Afrykańska temperatura

W Egipcie turyści mogą spodziewać się typowej aury dla tego kontynentu i tej pory roku. Temperatura zawaha się od 32 st. C w Aleksandrii do 39 st. C w Sharm el Sheikh i Hurgadzie. W Tunezji prognozowane są opady na północy kraju, w Tabarce i Tunisie. Termometry wskażą od 27 st. C w Tabarce do 33 st. C w Monastyrze i na Dżerbie. Bezchmurne niebo zobaczą turyści, którzy wypoczywają w Maroko. Synoptycy przewidują od 28 st. C w Agadirze do 30 st. C w Casablance.

Burze w Indonezji

Burzowe chmury pojawią się w kurortach Zatoki Meksykańskiej. Grzmotów nie usłyszą jedynie ci, którzy spędzają wakacje w Cancun. Termometry wskażą od 32 st. C w Caracas do 33 st. C w Puertop Plata, Hawanie, Cancun i w Acapulco. Na Malediwach synoptycy prognozują opady deszczu i 30 st. C. W Indonezji będzie słychać grzmoty. Temperatura zawaha się od 29 st. C na Bali i Sumatrze do 32 st. C w Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości