Najnowsze

Fala chłodów na północy Indii. Opady śniegu odcięły Kaszmir od świata

Najnowsze


Mieszkańcy Kaszmiru od kilku tygodni zmagają się z atakiem zimy. Mimo, że niskie temperatury i obfite opady śniegu nie są dla nich zaskoczeniem, tegoroczna zima przysparza im sporo problemów.

Obfite opady śniegu pojawiły się w Bannihal i Patnitop w nocy ze środy na czwartek. Na drogach pojawiło się sporo utrudnień, dlatego władze postanowiły zamknąć drogę krajową Srinagar-Jammu dla wszystkich pojazdów.

Stało się sporym problemem, ponieważ to jedyna droga, którą transportuje się towary (gaz, paliwo, żywność, lekarstwa) między Kaszmirem a pozostałą częścią kraju.

Prawie pół metra śniegu

W czwartek o poranku w Srinagarze odnotowano ponad 45-centymetrową warstwę śniegu, jednak w ciągu kolejnych godzin ciągle go przybywało. Służby porządkowe długo czekały na poprawę warunków, by odśnieżyć drogi i chodniki.

Ze względu na złą sytuację zawieszono także szereg połączeń kolejowych, jednak do wieczora sytuacja poprawiła się na tyle, że zostały one wznowione.

Zima atakuje Kaszmir już od kilku tygodni. Co prawda w tej części świata opady śniegu i niskie temperatury nie są dla nikogo zaskoczeniem, to jednak ten sezon jest szczególnie surowy. Jak dotąd odnotowano nawet przypadki ofiar śmiertelnych.

Autor: kt/mj / Źródło: Times of India

Pozostałe wiadomości