Europejskie stoki lśnią w słońcu

Prognoza TVN Meteo dla narciarzy w Europie
Prognoza TVN Meteo dla narciarzy w Europie
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza TVN Meteo dla narciarzy w Europie

Po opadach śniegu, w zachodnioeuropejskich kurortach słoneczna pogoda. Na trasach ubity i zsiadły śnieg, a na termometrach ok. 2 st. C.

Tylko w zachodniej części francuskich Pirenejów można liczyć na dużą pokrywę śnieżną. W pozostałych ośrodkach próżno go szukać, a stoi za tym wyjątkowo wysoka temperatura.

Natomiast we francuskiej części Alp można liczyć na maksymalnie 242 cm śniegu. Pogoda wymarzona dla narciarzy, kilka stopni na plusie i piękne słońce.

Szwajcarskie stoki kuszą grubą pokrywą śnieżną, która miejsami przekracza 300 cm. Na niżej położonych trasach ok. 0 st. C. Wysoko w górach niewielki mróz. Tutaj także słonecznie.

We Włoszech tylko w wysoko położonych miejscowościach można spodziewać się więcej niż kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Wysoka temperatura nie sprzyja utrzymanu się białego puchu. Stoki lśnią w słońcu.

Austrackie trasy są znakomicie przygotowane i czekają na narciarzy. W kraju do 220 cm śniegu, wysoko w górach mróz i słonecznie. W Niemczech warunki są nieco gorsze, tutaj ponad 200 cm śniegu jedynie w zachodniej części Alp.

Autor: ls/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości