Europejskie plaże pełne. Nad Bałtykiem zimno

Prognoza pogody dla kurortów w Polsce, 10.07
Prognoza pogody dla kurortów w Polsce, 10.07
Prognoza pogody dla kurortów w Polsce, 10.07

Turyści, którzy zdecydowali się wypoczywać w Polsce mogą poczuć nieprzyjemne ukłucie zazdrości. Niedziela w europejskich kurortach znowu zapowiada się słonecznie i upalnie. Przydałoby się, żeby taka sama pogoda zawitała nad Bałtykiem.

Turyści wypoczywający nad polskim morzem nie będą mieli jutro wielu pogodowych powodów do radości. Niebo nad wybrzeżem i na Mazurach przykryje gruba warstwa chmur. Nie powinno jutro padać w pasie od Ustki po Międzyzdroji. Temperatura, od 20 st. C w Ustce, 21 st. C w Mielnie i w Kołobrzegu, do 22 st. C w Międzyzdrojach. Powije wiatr z zachodu i z północnego zachodu.

We wschodniej części Pomorza deszczowo i burzowo. Mocno popada w Jastarni i w Sopocie. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 21 st. C w Łebie i w Jastarni, 22 st. C w Krynicy. Najcieplej w Sopocie, tam 24 st. C.

Woda w Bałtyku umiarkowanie ciepła, 17-18 st. C.

Temperatura Bałtyku/Pracownia Dynamiki Morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański

Nad mazurskimi jeziorami jutro mocno popada. Turyści wypoczywający nad Mamrami czy Śniardwami nie powinni spodziewać się przebłysków słońca. Przez cały dzień będzie mocniej i lżej padać. Dodatkowo wystąpią burze. Ciepło, od 26 st. C do 28 st. C. Powieje z południa oraz z południowego wschodu. Temperatura wody w jeziorach zbliżona do temperatury Bałtyku, 17-18 st. C. Najcieplejsza w Zalewie Zegrzyńskim, 19 st. C.

W Europie pogodowa nuda

W europejskich miejscowościach wypoczynkowych słupek rtęci znacznie przekroczy 30 st. C. Praktycznie we wszystkich krajach basenu Morza Śródziemnego będzie jutro słonecznie. Jedynie we francuskim Bordeaux może popadać. Niewielkie chmury pojawią się w portugalskiej Lizbonie oraz w Porto oraz w Maladze i w Walencji. Rekordowo ciepło w Antalayi (Turcja), Lemesos (Cypr), tam prawie 40 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 10.07
Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 10.07
Grecja
Włochy
Francja
Chorwacja
Portugalia
Hiszpania
Wyspy Kanaryjskie
Bułgaria
Turcja
Cypr

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości