Najnowsze

Europejskie mistrzostwa prezenterów pogody

Najnowsze

Weronika Diallo, cz. 1/Sölden w Austrii
Weronika Diallo, cz. 1/Sölden w Austrii

Ekipa TVN Meteo została zaproszona na 5. szczyt europejskich meteorologów. Na konferencji odbywają się m.in. zawody na najlepszą pogodynkę krajów niemieckojęzycznych. Po raz pierwszy jako goście zaproszeni zostali prezenterzy z Polski i Czech.

Jeszcze pięć lat temu był to eksperyment, w którym uczestniczyli głównie niemieckojęzyczni prezenterzy i synoptycy. Teraz to najważniejszy zjazd meteorologów w Europie Środkowej.

Oprócz wymiany doświadczeń, konkurują oni w zawodach na najlepszego prezentera pogody. Relacja z imprezy przyciąga aż 65 milionów widzów w Szwajcarii, Austrii i Niemczech.

Polacy za rok

Do tej pory w konferencji uczestniczyli wyłącznie meteorolodzy z krajów niemieckojęzycznych. W tym roku zaproszono po raz pierwszy ekipy telewizji pogodowych z Czech i Polski.

TVN Meteo reprezentuje Weronika Diallo, która na bieżąco zdaje relację z przebiegu konferencji. Nie zdradza jednak, kto wygrał tegoroczną edycję w konkursie na najlepszego prezentera pogody. O tym dowiemy się z najbliższego odcinka "Raportu Meteo", który będzie można oglądać również na naszym portalu.

W 2012 roku polscy prezenterzy również będą mogli sprawdzić się w konkursie na najlepszą pogodynkę.

Zobacz relację Weroniki Diallo z konferencji w Sölden:

Weronika Diallo, cz. 2/Sölden w Austrii
Weronika Diallo, cz. 2/Sölden w Austrii
Weronika Diallo, cz. 3/Sölden w Austrii
Weronika Diallo, cz. 3/Sölden w Austrii

Autor: xyz//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości