Najnowsze

Europejskie kurorty kuszą słońcem

Najnowsze

Pogodne europejskie kurorty

Pełnia słońca i pełnia szczęścia czeka na turystów w europejskich kurortach. Niezmącone chmurami niebo i wysokie temperatury wody zachęcą do kąpieli słonecznych. Krem z filtrem i kapelusz to plażowy zestaw obowiązkowy.

Bułgarskiego nieba nie przykryją żadne chmury. Termometry w Burgas odnotują 27 kresek, a w Złotych Piaskach aż 29. Temperatura wody wyniesie 22 st. C.

Słonecznie i upalnie będzie w Turcji. Kurort Antalaya odnotuje rekordowe temperatury, bo aż 40 st. C. Ale uwaga na szok termiczny, woda osiągnie jedynie 26 kresek. Chłodniej będzie w Istambule, 29 st. C.

Bezchmurna będzie także cypryjska wyspa. Przybrzeżne wody osiągną wartość 24 st. C. Najcieplejsza będzie Nikozja z 37 stopniami, nieco chłodniej na południu wyspy, 31-34 st. C.

Izraelski Ejlat przyzwyczaił nas już do wysokich temperatur. W czwartek termometry w tym kurorcie wskażą 40 kresek. Dla porównanie w Hajfie będzie ledwie 30. Temperatura wody wyniesie 25-27 st. C.

Kraje arabskie pogodne

Wschodnie egispskie kurorty będą ciepłe i słoneczne. W Hurgadzie 36 st. C, a Sharm el Sheik 37 st. Woda będzie o 10 stopni chłodniejsza. Niestety pochmurno i chłodniej, do 29 st. będzie w Aleksandrii.

Woda zachęci do kąpieli w tunezyjskiej Derbie. Osiągnie wartość 25 st. C. Z kolei w Tunisie powietrze nagrzeje się do 35 st. C. We wszystkich tunezyjskich kurortach będzie słonecznie.

Półwysep Iberyjski sprzyja turystom biernym i aktywnym

Na Wyspach Kanaryjskich turyści też będą cieszyć się dobrą pogodą. Woda nagrzeje się do 22 st. C, a słupki rtęci podskoczą do 33 kresek.

Nieco chmur pojawi się jutro w kurortach na Majorce i w Walencji, ale Hiszpania nadal pozostanie ciepła z powietrzem rozgrzanym do 33 st. C.

Dobre warunki pogodowe czekają na turystów, którzy wolą zwiedzanie zamiast wylegiwania się na plaży. W Porto termometry pokażą jedynie 22 kreski, a w Lizbonie będzie jak w Warszawie, 25 st. C. Woda w oceanie nie zachęci do kąpieli i osiągnie maksymalnie 19 st. C.

Francuska i włoska pogoda płata figle

Pogoda płata figle turystom we Francji. Chmury zawisną nad Bordeaux, gdzie będzie chłodno, zaledwie 23 st. C. W Marsylii i Nicei nie obędzie się bez burz. Tam przydadzą się parasole. Ciepło i słonecznie, do 29 st. C będzie jedynie w kurorcie Ajaccio.

Włoska Wenecja skąpie się jutro w deszczu, a turyści usłyszą także grzmoty. Na szczęście w pozostałych rejonach będzie ciepło i słonecznie, do 29 st. C. Woda osiągnie wartość 22 st. C.

Chorwacja i Grecja skąpane w słońcu

Chorwacka Rijeka nie rozpieści miłośników morskich kąpieli. Tam cały dzień słońce przykryją chmury. Z kolei Ładnie będzie w środkowej i południowej części kraju. W Dubrowniku termometry odnotują 30 st. C a w Splicie 32 st.

Grecja jak zwykle nie zawiedzie swoich turystów. zarówno na lądzie, jak i na wyspach będzie świecić piękne słońce, a temperatura wyniesie od 28 do 30 st. C. Woda równie ciepła, osiągnie 23 kreski.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meto

Pozostałe wiadomości