Najnowsze

Etykiety kremów będą mówić więcej

Najnowsze

Co zrobić, żeby słońce bezpiecznie opalało?

Amerykańskie władze ogłosiły, że informacje na kremach z filtrem powinny dostarczać dokładniejszych instrukcji ich użytkownikom. Jakiego rodzaju filtr będzie najlepszy w danych warunkach, jak długo wytrzyma w wodzie, czy sprawdzi się w aerozolu - na te m.in. pytania klienci powinni znaleźć odpowiedzi już na etykietach.

Etykieta jak instrukcja

Producenci mają rok na wprowadzenie nowych etykiet. Wyjątkiem są firmy, które ze sprzedaży mają mniej 25 tysięcy dolarów rocznie.

Nowe przepisy zobowiązują producentów do spełnienia szeregu nowych wymagań. Filtry stosowane w kremach muszą blokować zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB. Są to szkodliwe promienie słoneczne zwiększające nie tylko ryzyko wystąpienia raka skóry, ale także wpływające na jej przedwczesne starzenie.

SPF (współczynnik ochrony przed oparzeniem słonecznym) musi wynosić 15 lub więcej. Etykiety umieszczone na wodoodpornych kremach z filtrem przeciwsłonecznym powinny zawierać informacje o długości utrzymywania się produktu na ciele człowieka, który zażywa wodnych kąpieli.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: accuweather.com

Pozostałe wiadomości