Najnowsze

Dwie ofiary, zniszczone budynki i samochody

Najnowsze

Silny wiatr przewracał drzewa

W wyniku gwałtownych burz na skutek nawałnic, które przeszły w piątek przez Polskę. W województwie mazowieckim zginął 30-latek uderzony przez spadający konar drzewa. W Wielkopolsce zmarł chłopiec, który trafiony piorunem spadł z dachu. W całej Polsce strażacy otrzymali ponad 350 zgłoszeń do powalonych drzew, uszkodzonych samochodów i dachów oraz zalanych piwnic.

W sumie w piątek straż pożarna otrzymała około 350 zgłoszeń, głównie do powalonych drzew, uszkodzonych dachów i podtopionych piwnic. Na warszawskim Targówku silny wiatr przewrócił rusztowanie. Uszkodzonych zostało pięć aut. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

O burzy w stolicy czytaj więcej w serwisie tvnwarszawa.pl

W województwie mazowieckim wśród bardziej poszkodowanych są m.in. mieszkańcy Garwolina, którzy w wyniku uderzenia pioruna stracili dach nad głową. Pożar jaki wywołał żywioł gasiły trzy jednostki straży pożarnej.

Kolizje na śliskich drogach

Na skutek złych warunków pogodowych dochodziło także do wielu kolizji drogowych. Tak było m.in. we Wrocławiu, gdzie po wypadku na ulicy Długiej jedna osoba trafiła do szpitala. Rozpędzony mercedes wpadł tam w poślizg i staranował dwa samochody.

- Po naszym przyjeździe na miejsce zdarzenia poszkodowane osoby były już wydobyte z samochodów i opatrzone przez pogotowie ratunkowe tak, że w zasadzie nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Usunęliśmy wszystkie płyny eksploatacyjne, które wyciekły na jezdnię - mówił TVN24 młodszy kapitan Robert Wójcik ze straży pożarnej we Wrocławiu.

Autor: mkg/fac//ms / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości