Najnowsze

Dwa fronty atmosferyczne nad Polską. Oaza dobrej pogody na południu

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień

W piątek będzie deszczowo i wietrznie. Nie zabraknie jednak i oazy dobrej pogody. Okażą się nią województwa południowe i południowo-wschodnie. Poza tym, że będzie tam słonecznie, to i temperatura dopisze. W Krakowie spodziewamy się 20 st. Celsjusza.

W piątek pogodę w Polsce kształtować będą dwa deszczowe fronty atmosferyczne. Jeden w ciągu dnia odsunie się za naszą wschodnią granicę, drugi nadciągnie nad kraj z zachodu. Deszcz ominie tylko województwa: śląskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie.

W Suwałkach, tak samo jak nocą, termometry wskażą 11 st. C. 15 st. C będzie w województwach centralnych, a od 18 do 20 st. C - w południowych. Najwyższą temperaturę zanotują mieszkańcy Krakowa.

Uwaga na wiatr!

Synoptycy ostrzegają przed wiatrem, który szczególnie mocno - z prędkością nawet 60 km/h - może wiać na zachodzie i na północy.

Biometeo miejscami korzystne

Wilgotność powietrza zawaha się od 50 proc. na suchym południu do ponad 80 proc. na deszczowej północy. Mieszkańcy północnej części kraju odczują chłód, a na południu komfort termiczny bądź ciepło.

Na południu i południowym wschodzie warunki biometeo dopiszą. Im dalej na północny zachód, tym będą gorsze.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości