Dużo słońca na alpejskich stokach

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich

W piątek na alpejskich trasach narciarskich będzie bardzo słonecznie. Narciarzy czeka ciepły dzień, bo mróz utrzymuje się już tylko w austriackiej części gór. We włoskich kurortach termometry pokażą nawet 15 stopni.

W piątek dużo słońca czeka narciarzy we francuskich kurortach. Tylko w Les Rousses i La Bresse chwilami moga je przesłaniać chmury. Będzie ciepło, od 5 do 14 stopni.

Słonecznie będzie też na szwajcarskich trasach. W większości ośrodków termometry pokażą od 5 do 10 stopni, chłodniej będzie tylko w Andermatt (3 st.) i Santis (1 st.). W tym ostatnim kurorcie na stokach leży nawet do 580 cm śniegu.

We Włoszech 15 stopni, w Austrii lekki mróz

We włoskich Alpach też nie zabraknie słońca. Będzie ciepło, od 8 do 15 stopnie. Niższą temperaturę odnotuje Livigno - 6 stopni.

Za to w austriackiej części gór wciąż utrzymuje się mróz. Termometry pokażą tam od -4 do -2 stopni, ale dzień będzie bardzo pogodny.

Najmniej słońca dostaną niemieckie ośrodki - też będzie tam pogodnie, ale niebo chwilami przesłonią chmury. Będzie ciepło, od 7 do 12 stopni, tylko Zugspitze odnotuje 2 stopnie mrozu.

Autor: js//kdj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości