Najnowsze

Duże zagrożenie pożarowe. "Należy zachować szczególną ostrożność"

Najnowsze

Paweł Frątczak o pożarach lasów
Paweł Frątczak o pożarach lasówtvn24
wideo 2/20

Wzrasta zagrożenie pożarowe w polskich lasach - największe jest na zachodzie kraju. Służby apelują, by chodząc po lesie zachować szczególną ostrożność.

Jak poinformował rzecznik Lasów Państwowych Krzysztof Trębski, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje głównie w lasach zachodnich regionów kraju.

- Należy zachować tam szczególną ostrożność i być czujnym na oznaki ognia czy nieodpowiedzialne zachowanie - powiedział w środę.

Obszar dużego zagrożenia pożarowego obejmuje głównie zachód kraju: województwo lubuskie, południową część woj. zachodniopomorskiego i północną część woj. śląskiego, ale także okolice Hajnówki i Puszczy Białowieskiej na wschodzie Polski.

"Najbaczniejsza uwaga"

- W tych regionach, gdzie zagrożenie jest największe, należy być najbardziej ostrożnym i zwracać najbaczniejszą uwagę na to, czy nie widzimy gdzieś jakichś oznak ognia czy nieodpowiedzialnych zachowań innych osób, które mogłyby wywołać pożar - zaznaczył Trębski. Wyjaśnił, że duże zagrożenie pożarowe nie jest równoznaczne z zakazem wstępu do lasów, o którym decydują nadleśniczy.

Mapa zagrożenia pożarowego (tvnmeteotvnmeteo.pl za IBL
Sposoby gaszenia pożarów lasu (Maciej Zieliński/PAP/Reuters)Maciej Zieliński/PAP/Reuters

Autor: dd/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości