Najnowsze

Do piątku deszczowo i zimno. Weekend znowu letni

Najnowsze

Poprawa pogody i ciepło - już w weekend

Przez najbliższe dni nie powinniśmy rozstawać się z kurtkami. Rozpogodzi się dopiero od piątku, a weekend przyniesie ze sobą znaczne ocieplenie - na niedzielę synoptycy przewidują nawet 26 st. Celsjusza.

Środa, 16 maja

W Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku dzień będzie pogodny. Prawdopodobieństwo, że spadnie tam deszcz jest minimalne. Na pozostałym obszarze kraju, niestety, popada - najbardziej intensywnie na wschodzie, gdzie w ciągu 12 godzin może spaść nawet 10 mm deszczu. Wszelkie aktywności na świeżym powietrzu mieszkańcy m.in. Białegostoku powinni odłożyć na kolejne, słoneczne już w tym regionie dni.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie się wahać od 12 st. C na Rzeszowszczyźnie do 17 st. C na Suwalszczyźnie i na Podlasiu.

Wiatr, zazwyczaj umiarkowany, chwilami powieje mocniej, przez co zwiększy się nasze odczucie chłodu.

Czwartek, 17 maja

W czwartek w województwach wielkopolskim i dolnośląskim pogoda dopisze. Równie ładnie, co w tych zachodnich województwach, będzie na Kaszubach. Pozostali Polacy zmokną.

Nigdzie nie będzie ciepło. Synoptycy prognozują, że w najcieplejszym momencie dnia wysokość temperatury wyniesie od 11 st. C na wschodzie do 15 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr, podobnie jak w środę, okresami może okazać się mocniejszy.

Piątek, 18 maja

Jak przewidują synoptycy, piątek, i to w całym kraju, przyniesie ze sobą rozpogodzenia.

Niestety termometry nadal nie będą dla nas łaskawe - wskażą zaledwie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu.

Sobota, 19 maja

Przed nami słoneczna i nareszcie ciepła sobota. Choć nie będzie upalnie, temperatura rzędu od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku okaże się miłą odmianą po chłodnych dniach.

Słaby i umiarkowany wiatr ponownie powieje z południowego wschodu.

Niedziela, 20 maja

Także niedziela zapowiada się przyjemnie i - w porównaniu do poprzednich dni - dużo cieplej. Maksymalna wysokość temperatury to aż od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku.

Z południowego wschodu po raz kolejny powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Autor: map/rs,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości