Najnowsze

Do Moskwy zawitała zima. Ulice miasta pokrył śnieg

Najnowsze

Do Moskwy przyszła zima

W stolicy Rosji zrobiło się biało. Śnieg spadł 27 października, jednak zimowa pogoda może się tam utrzymać przez najbliższe dni.

Czwartek przywitał mieszkańców Moskwy przedwczesnym nadejściem zimy. Choć trawa wciąż jest zielona, a z drzew nie opadły jeszcze kolorowe liście, ulice stolicy pokryły się białym puchem.

Zimowa pogoda jest częściowo spowodowana północno-zachodnią częścią cyklonu, który obecnie znajduje się nad Centralnym Okręgiem Federalnym Rosji.

Śnieg do poniedziałku

Serwis meteorologiczny Roshydromet poinformował, że śnieg i trudna sytuacja pogodowa w Moskwie mogą utrzymać się nawet do poniedziałku 31 października. W najbliższych dniach meteorolodzy spodziewają się opadów mokrego śniegu, a temperatura będzie oscylować wokół zera stopni.

Biały puch nie tylko zdziwił mieszkańców stolicy, lecz także spowodował liczne utrudnienia, między innymi w ruchu lotniczym. Na lotniskach Domodiedowo i Szeremietiewo odwołano 22 lotów, a co najmniej siedem zostało wstrzymanych.

Władze ostrzegają także przed trudną sytuacją na drogach. Z powodu oblodzenia i opadów śniegu wydano pomarańczowy alert pogodowy.

Pierwszy śnieg w Moskwie poskutkował licznymi wpisami w mediach społecznościowych.

Autor: zupi/map / Źródło: msk.kp.ru, en.aviaseller.su, true-news.info