Najnowsze

Do końca listopada "dobrze i monotonnie". Dwucyfrowa temperatura prawie do grudnia

Najnowsze

Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo, o długoterminowej prognozie pogody (TVN24)
Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo, o długoterminowej prognozie pogody (TVN24)

Przed nami dwa tygodnie bardzo dobrej pogody. Jesień pokaże swoje łaskawe oblicze: ze sporą porcją słońca i wysokimi jak na listopad temperaturami. - To będzie monotonna, dobra pogoda - komentuje synoptyk TVN Meteo, Artur Chrzanowski. Spore ochłodzenie nadejdzie dopiero pod koniec miesiąca.

Przez najbliższe dwa tygodnie temperatura będzie utrzymywać się na podobnym poziomie. Gwałtowne zmiany w pogodzie nam nie grożą. Zdarzą się słoneczne dni, ze słabym wiatrem i na ogół bez deszczu.

- Przez najbliższe dwa tygodnie będzie dobra, monotonna pogoda tzn. mało deszczu i słonecznie. Czeka nas też bardzo przyjemna temperatura, wielokrotnie przekraczająca 10 st. C - wyjaśnia synoptyk TVN Meteo, Artur Chrzanowski.

Dwa bure dni

- Jeśli można do tej pięknej beczki miodu pogodowego dodać łyżkę dziegciu, to będzie nią fakt, że najbliższe dwie doby zapowiadają się bardzo mgliste. Będzie pochmurno, mglisto, ze słabą widzialnością. To ten element, który troszeczkę nas przygnębi, ale warto poczekać chyba na pozostałe dni, bo jawią się bardzo słoneczne, ze słabym wiatrem. Naprawdę piękny listopad - prognozuje Chrzanowski

Pod opieką wyżu

- Sprzyja nam typowy dla jesieni układ ciśnienia w atmosferze - zaznacza Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo. - Przez najbliższe 2 tygodnie, nad Europą Centralną i Wschodnią, pogodę kształtować będą układy wysokiego ciśnienia. Do Polski będzie napływać dość ciepłe i suche powietrze głównie z kierunków południowych - tłumaczy Raczyński.

Temperatura bez zmian

Wyż przyniesie przyjemną temperaturę zwłaszcza w nadchodzącym tygodniu. Od poniedziałku do środy powietrze nagrzeje się do maksymalnej wartości 11 st. C. W czwartek ma być jeszcze cieplej, bo 12 st. C.

Potem powinno przyjść niewielkie ochłodzenie, którego mocno nie odczujemy. Temperatura wciąż będzie zadowalająca, jak na listopad. Przez dziewięć dni utrzyma sie na poziomie 10 st. C. I będzie to już chyba ostatni ciepły czas w tym roku.

Od 25 listopada czeka nas ochłodzenie.

Zima na horyzoncie

Ostatniemu tygodniowi miesiąca bliżej będzie do zimy, niż do jesieni. Temperatura mocno spadnie, w niektórych regionach kraju, wyniesie tylko 0 st. C. Pojawi się śnieg! Skąd tak gwałtowna zmiana, wyjaśnia synoptyk TVN Meteo:

- Po 25 listopada nastąpi przebudowa pola ciśnienia –skandynawskie niże sprowadzą do nas zimne arktyczne powietrze z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu - przewiduje Wojciech Raczyński.

25 listopada słupki rtęci powinny wskazać od 3 do 8 st. C. Jeszcze chłodniej ma być w poniedziałek, a w środę w niektórych regionach kraju temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Cóż począć, zbliża się zima!

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości