Najnowsze

"Dni i Noce - Szczytno 2017". Musicie tam być

Najnowsze

Stashka o inspiracji Szczytnem
Stashka o inspiracji Szczytnem

Szczytno, jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach, obchodzi własnie swoje święto. Zapraszamy do udziału w imprezie "Dni i Noce - Szczytno 2017".

Podczas imprezy trwającej od piątkowego wieczora aż do niedzieli będziecie mieli okazję posłuchać takich wykonawców, jak Varius Manx, Feel, Janusz "YANINA" Iwański, Harlem czy Hunter. Jeśli chodzi o muzykę, to Szczytno jest małą ojczyzną Krzysztofa Klenczona, a także Katarzyny Hain występującej pod pseudonimem Stashka. Artystka w rozmowie z nami opowiedziała o tym, jak bardzo inspirujące dla muzyka są okolice Szczytna.

Moc atrakcji

Danuta Górska, burmistrz Szczytna, podkreśla, że impreza odbywa się na szczycieńskim rynku już 27. raz. Nie jest to jednak jedyna atrakcja, jaka latem czeka na wypoczywających w tych okolicach turystów.

Burmistrz Szczytna o tym, co można robić w mieście latem
Burmistrz Szczytna o tym, co można robić w mieście latem

Bogactwo kulinarne

Justyna Szostek, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej opowiada z kolei w wspaniałym dziedzictwie kulinarnym słynących z ryb Mazur i ekologicznej kuchni Warmii, na terenie której żyje i je się zgodnie z zasadami ruchu slow life.

Justyna Szostek o kulinarnym dziedzictwie Warmii i Mazur
Justyna Szostek o kulinarnym dziedzictwie Warmii i MazurTVN Meteo

Autor: map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości