Najnowsze

Dla każdego coś miłego: Słońce, burze, deszcz i ochłodzenie

Najnowsze

Prognoza pogody na weekend (TVN24)
Prognoza pogody na weekend (TVN24)

Przed nami weekend bogaty w intensywne w warunki pogodowe. Aura zaserwuje nam upały, burze, ulewne deszcze, a nawet trąby powietrzne. Już od wtorku pogoda uspokoi się, a nad polskie niebo wróci słońce.

28.07.2012, sobota

W sobotę czeka nas kolejny upalny dzień. Nie odpuszczą również burze, które będą nękać na obszarze większości kraju. Uważajmy na porywisty wiatr, który podczas wyładowań atmosferycznych może osiągnąć prędkość dochodzącą do 90 km/h.

Pogoda dopisze jedynie na Dolnym i Górnym Śląsku. Tam będzie pogodnie i zdecydowanie najcieplej. Termometry pokażą w okolicach Wrocławia 34 st. C. "Najchłodniej" będzie nad Zatoką Gdańska, gdzie słupki rtęci zatrzymają się przy wartości 28 st. C.

29.07.2012, niedziela

W niedzielę pogodnie będzie jedynie na Pomorzu Zachodnim. W pozostałej części kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć gradobicia. Opady deszczu mogą być intensywne, spaść może nawet 30 l/mkw. Wiatr w porywach burzowych może osiągnąć prędkość dochodzącą do 100km/h.

Synoptycy ostrzegają przed trąbami powietrznymi. Mogą one wystąpić na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Mogą one osiągnąć prędkość 150 km/h.

Najcieplej będzie na Rzeszowszczyźnie - 32 st. C. Ukojenie od upałów znajdziemy nad Zatoką Gdańską, gdzie termometry pokażą 24 st. C.

30.07.2012,poniedziałek

Poniedziałek szykuje nam ochłodzenie. Najwyższa temperatura wyniesie 27 st. C. Takich wartości należy się spodziewać w Małopolsce. Najchłodniej będzie na Pomorzu, gdzie termometry pokażą 23 st. C.

Przydadzą się parasole i kurtki przeciwdeszczowe. Będzie przelotnie padać. Synoptycy prognozują burze, które będą niepokoić na terenie praktycznie całej Polski. Jedynie na zachodzie kraju będzie pogodnie.

31.07.2012, wtorek

Wtorkowa aura da odetchnąć. Na obszarze całego kraju będzie pogodnie. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu ani burz.

Temperatura wyniesie od 23 st. C na 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. 1.08.2012, środa

W środę na polskim niebem znów królować będzie słońce. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Pomorzu do 28 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Autor: adsz/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości