Najnowsze

"Diety cud odchodzą do lamusa". Tu chodzi o metabolizm

Najnowsze

Spowolniony metabolizm
TVN Meteo ActiveSpowolniony metabolizm

Czy wystarczy przejść na dietę, aby w krótkim czasie zacząć cieszyć się szczupłą sylwetką? Okazuje się, że w ten sposób możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. O znaczeniu metabolizmu w naszym życiu rozmawiają dietetyk Marta Tuczyńska oraz trener personalny Robert Madej.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

- Diety cud odchodzą do lamusa. Powinniśmy po prostu zdrowo się odżywiać - mówi dietetyk Marta Tuczyńska. Jak tłumaczy, restrykcyjna niskokaloryczna dieta może wywołać przybieranie na wadze. Odpowiedzialny za to jest rozpad białek i ubytek masy mięśniowej, a co za tym idzie spowolnienie metabolizmu.

Prawidłowa dieta odchudzająca nie powinna oznaczać większej redukcji kalorycznej niż do 1000-1200 kcal i jednocześnie powinniśmy ograniczyć kaloryczność posiłków nie bardziej niż o 20-30 procent naszego zapotrzebowania.

Nie rezygnuj z kolacji

Wydłużanie czasu między posiłkami może być sygnałem dla organizmu do rozpoczęcia magazynowania tkanki tłuszczowej. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z kolacji.

Ponadto nasza dieta często jest uboga w błonnik, przez co nasz metabolizm spowalnia i powstają zaparcia. Błonnik wpływa na spalanie węglowodanów oraz tłuszczów.

Ruch jest niezbędny

Nie od dziś wiadomo, że brak ruchu spowalnia metabolizm. Aby utrzymać szczupłą sylwetkę, powinniśmy wykonywać jakikolwiek wysiłek fizyczny.

- Najlepsze są ćwiczenia wielostawowe, które wymuszają pracę jak największej grupy mięśniowej - mówi Robert Madej, trener personalny. - Ćwicząc rano, dodatkowo podkręcamy metabolizm na cały dzień.

Autor: ab/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: pixabay / stevepb

Pozostałe wiadomości