Deszczowy dzień w Alpach

Prognoza pogody TVN Meteo dla narciarzy w Alpach
Prognoza pogody TVN Meteo dla narciarzy w Alpach
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla narciarzy w Alpach

W niedzielę pogoda nie będzie łaskawa dla narciarzy w Alpach. W większości ośrodków będzie dominować deszcz, w niektórych miejscach spadnie deszcz ze śniegiem. Będzie też dość ciepło, w szwajcarskich kurortach termometry pokażą nawet 15 stopni.

We francuskich kurortach pogoda będzie zróżnicowana. W Courchevel będzie padać deszcz ze śniegiem, w Megcve deszcz, w Val d'Isere i Chamonix śnieg, w pozostałych natomiast zza chmur będzie pzreświecać słońce. Termometry pokażą od 5 do 13 stopni, tylko w Chamonix będzie mroźno: -4 stopnie.

W Szwajcarii do 15 stopni

Deszcz będzie padać we wszystkich ośrodkach niemieckich, ale w niektórych mozna będzie liczyć na przejaśnienia. Termometry pokażą od 5 do 10 stopni.

Deszczu na zmianę z przejaśnieniami mogą spodziewać się narciarze w Szwajcarii. Temperatury będą zróżnicowane, od 5 do 15 stopni. W Andermatt termometry pokażą 0 stopni, tam też zamiast deszczu popada śnieg, w St. Moritz bedzie -4 st., pochmurno i spadnie deszcz ze śniegiem.

Austria bez przejaśnień

We włoskich Alpach również będą przeważać opady deszczu, w niektórych miejscach pojawią się przejaśnienia. Termometry pokażą od 0 do 11 stopni. Tylko Beruil Cervinia odnotuje mróz: -4 stopnie i opady śniegu.

Od deszczu nie będą wolne także trasy w Austrii. Tam jednak nie można będzie liczyć na rozpogodzenia. Temperatury utrzymają się od 0 do 9 stopni.

Autor: js//kdj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości