Najnowsze

Deszczowa Europa, a we Włoszech zagrzmi

Najnowsze

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

Nad Europą znajduje się wiele ośrodków niskiego ciśnienia. Przynoszą one nad kontynent deszczową oraz wietrzną pogodę. Będą jednak miejsca na mapie, w których świecić będzie słońce, a temperatura przekroczy 20 st. C.

Nad Europą zalegają ośrodki niskiego ciśnienia. Najbardziej rozbudowany zbliża się do Wysp Brytyjski.

Na Półwyspie Iberyjskim deszczowe chmury zbiorą się na wschodzie regionu. Deszcz spadnie w Bilbao, Saragossie oraz w Barcelonie. Na pozostałych obszarach świecić będzie słońce. Termometry wskażą od 10 st. C w Bilnao do 24 st. C w Kordobie i w Sewilli.

Burzowe Włochy

Mieszkańcy Francji i Szwajcarii mogą spodziewać się opadów deszczu. Meteorolodzy przewidują od 5 st. C w Zurychu do 12 st. C w Marsylii.

Nad Włochami rozbudują się miejscami komórki burzowe. Zagrzmi między innymi w Neapolu oraz w Rzymie. Na pozostałych obszarach prognozowane są opady. Wyjątkiem będzie Sycylia oraz Sardynia. Temperatura zawaha się od 12 st. C w Mediolanie oraz w Wenecji do 20 st. C w Catanii.

Mieszana pogoda na Bałkanach

Na południu Bałkanów zaświeci słońce, natomiast im dalej na północ tym aura będzie bardziej deszczowa. Synoptycy prognozują od 9 st. C w Zagrzebiu do 18 st. C w Patrai.

Pogodnej aury, ale pochmurnego nieba mogą spodziewać się mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Termometry wskażą od 7 st. C w Glasgow, Manchesterze oraz w Leeds do 9 st. C w Londynie, Norwich oraz w Shannon.

W Niemczech, Holandii oraz w Belgii prognozowane są przelotne opady deszczu. Pogodnie będzie jedynie w Monachium, Stuttgarcie i w Dreźnie. Meteorolodzy przewidują od 5 st. C w Monachium do 7 st. C w pozostałych dużych miastach.

Wiosennie w Skandynawii

Słoneczna aura panować będzie w Skandynawii. Opadów śniegu mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy Helsinek i Murmańska. Temperatura zawaha się od 2 st. C w Oslo i w Murmańsku do 5 st. C w Kopenhadze.

W Czechach niebo będzie bezchmurne, a na Słowacji prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą od 3 st. C w Popradzie do 9 st. C w Bratysławie.

Na wschód od granicy Polski pogoda będzie zróżnicowana. Słońce zaświeci w Kijowie, pochmurnie będzie w Tallinie i w Rydze. Opady deszczu prognozowane są w Wilnie oraz w Mińsku, a w Moskwie spadnie śnieg.

Pełne wydanie "Meteo News" znajdziesz tu

Autor: mab/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości