Najnowsze

Deszcz osłabi wpływ traw i grzybów

Najnowsze

Prognoza dla alergików na czwartek 21.06
Prognoza dla alergików na czwartek 21.06

Powracające w ostatnich dniach opady deszczu i burze dla wielu osób mogą być uciążliwe. Alergików taka pogoda może jednak cieszyć - dzięki większej wilgotności powietrza słabiej odczuwają działanie alergenów. W czwartek najbardziej dokuczliwe z nich będą pyłki traw i zarodniki grzybów mikroskopowych.

W czwartek opady znów przyniosą trochę ulgi alergikom w większości kraju. Najsuchsze powietrze będzie w północno-zachodniej Polsce - na tych obszarach dolegliwości mogą być bardziej odczuwalne.

Od wielu dni we znaki dają się pyłki traw. Tak samo będzie w czwartek - ich stężenie w całym kraju utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Lepiej z babką

Wysokie, ale tylko na zachodzie Polski, jest stężenie zarodników pokrzywy. W reszcie kraju pozostaje średnie. W całym kraju utrzymuje się też średnie stężenie pyłków szczawiu i bardzo niskie pyłków babki.

Szukając ulgi od tych alergenów, warto się udać na tereny górskie. W Karpatach, Tatrach i Bieszczadach ich stężenie jest niskie i bardzo niskie albo w ogóle nie występuje.

Alternaria i cladosporium nie odpuszczają

Trudniej będzie uniknąć drażniącego wpływu zarodników grzybów mikroskopowych. Na średnim poziomie w górach, a wysokim na pozostałych terenach utrzymuje się stężenie tych z rodzaju alternaria, natomiast cladosporium - bardzo wysokie w większości kraju i wysokie w górach.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości