Najnowsze

Deszcz nad polskimi wodami

Najnowsze

Prognoza dla polskich kurortów
Prognoza dla polskich kurortów

Czwartek w polskich kurortach - zarówno nadbałtyckich, jak i mazurskich - będzie nieprzyjemnie deszczowy i chłodny. Dlatego też zamiast plażowania czy też żeglowania, polecamy wam wypoczynek chociażby w kinie.

Do wysuniętych na północny zachód kurortów - Rewala, Dziwnowa i Międzyzdrojów - w czwartek zawita przelotny deszcz. Temperatura powietrza nie sięgnie tam więcej niż 12-14 st. C, a prędkość wiatru będzie oscylować wokół 20-25 km/h. Podobnie chłodno i wietrznie, jednak ze zdecydowanie większą ilością słońca będzie w Kołobrzegu i w Ustroniu Morskim.

W deszczowych Dąbkach i w pogodnym Mielnie spodziewamy się 13-14 st. C oraz wiatru, którego porywy sięgną 20-22 km/h. Również w zachmurzonych miejscowościach Rowy, Ustka i Łeba termometry wskażą niewiele ponad 10 st. C. Prędkość wiatru będzie się tam równać 20-22 km/h.

Mierzeja Helska deszczowa

I nad Mierzeją Helską, a przede wszystkim nad Jastarnią i Władysławowem, zawisną deszczowe chmury. 15 st. C - temperatury nieco wyższej niż w pozostałych miasteczkach - spodziewamy się w Pucku. Podmuchy wiatru wyniosą ok. 20 km/h.

W Trójmieście powieje słabiej, z prędkością 18 km/h. Temperaturze rzędu 15 st. C będzie towarzyszył deszcz. Warunki pogodowe w Krynicy Morskiej i na Helu nie będą bardzo odbiegały od tych panujących w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Mokro w Augustowie

Nad Olsztyn, gdzie temperatura powietrza i temperatura wody wyniosą po 16 st. C, nadciągną deszczowe chmury. Wiatr będzie wiał prędkość 18 km/h.

Popada też w Mrągowie, gdzie synoptycy przewidują 14 st. C. W Sztynorcie i w Kętrzynie, gdzie słupki rtęci pokażą 15-16 st. C, na niebie pojawią się chmury, z których nie powinien spaść deszcz. 15-18 km/h - w takim przedziale zamknie się prędkość wiatru we wszystkich trzech miejscowościach.

Deszczowa będzie Gołdap, deszczowe będą też Węgorzewo i Augustów, gdzie słupki rtęci zatrzymają się na poziomie 15-16 st. C, a wiatr powieje z prędkością 16-18 km/h. Podobnych warunków atmosferycznych należy się spodziewać w Giżycku, Ełku i Olecku oraz w Mikołajkach, Rucianem-Nidzie i w Piszu.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości