Najnowsze

Deszcz nad morzem, w górach i na Mazurach. Pochmurny długi weekend

Najnowsze

Deszcz nad morzem, w górach i na Mazurach. Pochmurny długi weekend

Zła wiadomość dla tych, którzy zaplanowali wyjazd na długi weekend. Najbliższe dni zapowiadają się zimne i deszczowe. Pochmurno ma być niemal w całym kraju, więc warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i parasole.

Aura nie będzie rozpieszczać już od czwartku. W święto Bożego Ciała będzie pochmurno nad morzem, w górach i na Mazaurach. Na wschodzie i południowym-wschodzie, w okolicach Zamojszczyzny, Małopolski i Rzeszowszczyzny wieczorem mogą wystąpić lokalnie gwałtowne burze.

Poza tym pogodnie, tylko na Pomorzu możliwy słaby deszcz. Temperatury w Polskich kurortach jeszcze dość wysokie, od 20 st. Celsjusza w górach do 24 st. na Mazurach. Ciepło również w pozostałych częściach kraju.

Ponury piątek i zimna sobota

Kolejne dni będą już chłodniejsze. W sobotę termometry w górach i nad morzem pokażą maksymalne 18 st. Na Mazurach tylko o jeden stopień cieplej.

Wzrośnie zachmurzenie i prawdopodobieństwo wystapienia burz. Na piątek i sobotę synoptycy zapowiadają opady we wszystkich ulubionych przez Polaków regionach wypoczynkowych - nad morzem, w górach i na Mazurach.

Na poprawę pogody możemy liczyć dopiero w niedzielę. Wtedy słońce wyjdzie zza chmur na Mazurach i nad morzem, a temperatury zaczną rosnąć.

Nie dajmy się deszczowi

Według Wojciecha Raczyńskiego, synoptyka TVN Meteo, nie należy się zbytnio przejmować i pozwolić pogodzie pokrzyżować nasze plany.

- Intensywne, przelotne opady deszczu, a także burze, które utrudnią nam cieszenie się wolnym czasem na świeżym powietrzu potrwają maksymalnie godzinę - pociesza synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Jeżeli zamierzamy spędzić kilka wolnych dni na zwiedzaniu, lepiej zawczasu ustalmy, czy mamy gdzie schować się przed deszczem. Lub, żeby nie zmoknąć, zaopatrzmy się w szczelne przeciwdeszczowe okrycia. Zwłaszcza, jeśli nasza odporność nie jest najwyższa.

Autor: //ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości