Deszcz daje się we znaki

Prognoza pogody na dzień 30.06
Prognoza pogody na dzień 30.06
Prognoza pogody na dzień 30.06

Polska wciąż pozostaje pod wpływem frontu atmosferycznego, który przynosi ze sobą opady deszczu i nie pozwala nam rozstać się z parasolem. W piątek będzie naprawdę mokro. Gdzieniegdzie pojawią się również burze i mgły.

W piątek nad naszymi głowami zawisną chmury, które przeważnie będą deszczowe. Nie będzie też najcieplej - od 15 st. we Wrocławiu i Katowicach, przez 19-29 st. w centrum, do 23 st. C w Suwałkach.

Deszcz da się we znaki mieszkańcom północy i północnego-zachodu. Lepiej, żeby nie ruszali się z domu bez parasola, chyba że znajdują się aktualnie w Szczecinie, gdzie nie powinno padać. Najcieplej w piątek bedzie w Gorzowie Wielkopolskim. Tam słupek rtęci podskoczy do 20 st. C.

Wybrzeże Gdańskie i północny-wschód - tu sytuacja również nie przedstawia sie najlepiej. W pasie od Mikołajek po Białystok zagrzmi, wszędzie będzie padać. Najchłodniej, bo tylko 17 st., będzie w Gdańsku. Najcieplej - w Suwałkach, gdzie spotkamy sie z temperatura rzędu 23 st.

W okolicach Łodzi, Warszawy i Lublina pogoda również nie będzie nas rozpieszczać. Nawałnice przejdą nad Białą Podlaską i Lublinem, temperatury utrzymają się na poziomie 18-20 st. C.

Na południowym-zachodzie prawdopodobne będą przejaśnienia. Z pełnym zachmurzeniem spotkają się mieszkańcy Konina, Opola, Częstochowy i Piotrkowa Trybunalskiego. 15 st. we Wrocławiu i w Opolu, 20 st. w Zielonej Górze - tak przedstawiają się tamtejsze temperatury.

Na południu i południowym-wschodzie równiez bedzie chłodno i deszczowo. 14 st. pokażą termometry w Zakopanem i Białej Podlaskiej, 21 w Zamościu.

Prognoza pogody na 1.07
Prognoza pogody na 1.07

Do 40 l/m kw. opadów

Dobre warunki drogowe czekają kierowców poruszających się w okolicach Zatoki Szczecińskiej. Na pozostałym obszarze Polski bedzie ślisko. W niektórych regionach spadnie do 40 l/m kw.

Warunki drogowe 1.07
Warunki drogowe 1.07

Biomet zawiedzie

Warunki biometeo w piątek będą niekorzystne. Ciśnienie w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie powoli spadać. Komfort termiczny odczują mieszkańcy zachodnich i wschodnich krańców Polski. Z chłodem i wilgocią zmierzą się Polacy w centrum i na południu, z wiatrem - ci, którzy przebywają aktualnie na Wybrzeżu Gdańskim.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości