Najnowsze

Deszcz daje się we znaki

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień 30.06
Prognoza pogody na dzień 30.06

Polska wciąż pozostaje pod wpływem frontu atmosferycznego, który przynosi ze sobą opady deszczu i nie pozwala nam rozstać się z parasolem. W piątek będzie naprawdę mokro. Gdzieniegdzie pojawią się również burze i mgły.

W piątek nad naszymi głowami zawisną chmury, które przeważnie będą deszczowe. Nie będzie też najcieplej - od 15 st. we Wrocławiu i Katowicach, przez 19-29 st. w centrum, do 23 st. C w Suwałkach.

Deszcz da się we znaki mieszkańcom północy i północnego-zachodu. Lepiej, żeby nie ruszali się z domu bez parasola, chyba że znajdują się aktualnie w Szczecinie, gdzie nie powinno padać. Najcieplej w piątek bedzie w Gorzowie Wielkopolskim. Tam słupek rtęci podskoczy do 20 st. C.

Wybrzeże Gdańskie i północny-wschód - tu sytuacja również nie przedstawia sie najlepiej. W pasie od Mikołajek po Białystok zagrzmi, wszędzie będzie padać. Najchłodniej, bo tylko 17 st., będzie w Gdańsku. Najcieplej - w Suwałkach, gdzie spotkamy sie z temperatura rzędu 23 st.

W okolicach Łodzi, Warszawy i Lublina pogoda również nie będzie nas rozpieszczać. Nawałnice przejdą nad Białą Podlaską i Lublinem, temperatury utrzymają się na poziomie 18-20 st. C.

Na południowym-zachodzie prawdopodobne będą przejaśnienia. Z pełnym zachmurzeniem spotkają się mieszkańcy Konina, Opola, Częstochowy i Piotrkowa Trybunalskiego. 15 st. we Wrocławiu i w Opolu, 20 st. w Zielonej Górze - tak przedstawiają się tamtejsze temperatury.

Na południu i południowym-wschodzie równiez bedzie chłodno i deszczowo. 14 st. pokażą termometry w Zakopanem i Białej Podlaskiej, 21 w Zamościu.

Prognoza pogody na 1.07
Prognoza pogody na 1.07

Do 40 l/m kw. opadów

Dobre warunki drogowe czekają kierowców poruszających się w okolicach Zatoki Szczecińskiej. Na pozostałym obszarze Polski bedzie ślisko. W niektórych regionach spadnie do 40 l/m kw.

Warunki drogowe 1.07
Warunki drogowe 1.07

Biomet zawiedzie

Warunki biometeo w piątek będą niekorzystne. Ciśnienie w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie powoli spadać. Komfort termiczny odczują mieszkańcy zachodnich i wschodnich krańców Polski. Z chłodem i wilgocią zmierzą się Polacy w centrum i na południu, z wiatrem - ci, którzy przebywają aktualnie na Wybrzeżu Gdańskim.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości