Najnowsze

Deskorolkowa szkółka dla rodzica i malucha. "Budujemy więź"

Najnowsze

Board for kids, czyli deskorolkowa szkółka dla pociech i rodziców
TVN Meteo ActiveBoard for kids, czyli deskorolkowa szkółka dla pociech i rodziców

Reporterka TVN Meteo Active Lidia Piechota postanowiła wraz ze swoim synkiem sprawdzić, jak to jest jeździć na deskorolce. W tym celu wybrała się do szkółki BOARD4KIDS, by deskę ujarzmić oraz by porozmawiać z instruktorami, uczniami i ich rodzicami.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Deskorolka narodziła się w Kalifornii w latach 30. XX wieku, ponieważ entuzjaści surfingu doczepili do desek kółka, żeby móc szlifować technikę surfowania na suchym podłożu. Współcześnie deski robione są z włókna szklanego, metalu, plastiku albo drewna lub ze sklejki (zwykle 7-warstwowej) pokrytej papierem ściernym (tak zwany grip). Ma 4 kółka i 8 łożysk mocowanych do dwóch trucków, czyli osiek i jest używana głównie do świetnej zabawy.

Dla malucha i rodzica

Jazdy na deskorolce może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku. W szkółce BOARD4KIDS instruktorzy pomagają okiełznać deskę zarówno maluchom, jak i ich rodzicom.

- My prowadzimy zajęcia w bardzo charakterystyczny sposób, jeżeli mowa o zajęciach grupowych. Rodzice czynnie biorą udział w zajęciach. Aktywizujemy rodziców i dzieciaki i przez to budujemy więź między rodzicem a dzieckiem - wyjaśnił Wiktor Podhajski, instruktor w BOARD4KIDS.

- Pierwsze treningi zaczynamy od prawidłowej postawy na deskorolce - wyjaśniała jedna z instruktorek BOARD4KIDS, Agata Halikowska.

- To sport, który wymaga absolutnie pełnej koncentracji - przyznała Anna Daab-Herra, "skejtmakma".

Autor: stella/map / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości