Czym uwodzi zimą Białka Tatrzańska?

Czym uwodzi zimą Białka Tatrzańska?

Coraz większe grono Polek i Polaków także zimą udaje się na wypoczynek, by odetchnąć od codziennych obowiązków. Dla wielu naturalnym kierunkiem wydaje się wtedy południe Polski. To tu właśnie znajduje się wiele kurortów, w których możemy poszusować na nartach lub snowboardzie czy wypocząć podziwiając na przykład majestat polskich Tatr. Jedną z miejscowości, do której zdecydowanie warto rozważyć wyjazd jest Białka Tatrzańska. Co ma do zaoferowania? Sprawdzamy! 

Czym uwodzi zimą Białka Tatrzańska?

Nocleg w górskiej atmosferze

Zanim zdecydujemy się na wyjazd zimą do położonej około 90 kilometrów od Krakowa Białki Tatrzańskiej musimy znaleźć nocleg. Perfekcyjnym wręcz wyborem może być Hotel Bania **** Thermal & Ski. Znajduje się on tuż obok ośrodka narciarskiego, któremu poświęcimy jeszcze kilka słów. To miejsce, dzięki licznym atrakcjom i swojej ofercie, w którym będziemy czuć się dobrze przyjeżdżając w pojedynkę, z przyjaciółmi czy decydując się na zimowe ferie dziećmi.

Niewątpliwą zaletą Hotelu Bania jest kompleksowość usług. Pozostawiając samochód w podziemnym garażu aż do wyjazdu możemy nie mieć potrzeby, by gdzieś wyjeżdżać, bo mniej lub bardziej aktywnie wypoczywać możemy na miejscu, bez potrzeby dojazdu, na przykład na stok narciarski. Jak więc może wyglądać nasz przykładowy dzień, jeśli zatrzymamy się właśnie tu? Po przebudzeniu zmierzamy na tradycyjne góralskie śniadanie, następnie – aż do obiadu, również regionalnego – szusujemy po stoku. Po południu możemy wrócić na stok lub odsapnąć relaksując w saunach czy termie z widokiem na Tatry!

To, co ważne to liczne atrakcje dla dzieci, które oferuje ośrodek. Ośrodek Bania Ski został zaprojektowany z myślą o rodzinach i pociechach, które stawiają pierwsze kroki na stoku. Rozbudowany program dodatkowy, na przykład lekcji dla najmłodszych, które wykraczają poza tradycyjną naukę narciarstwa sprawi, że nikt znudzony z Hotelu Bania wracać nie będzie. Ale bez obaw, nawet jeśli nasi milusińscy wolą inne atrakcje – na przykład jazdę na sankach, jabłkach czy śnieżne groty – także znajdą coś dla siebie.

Czym uwodzi zimą Białka Tatrzańska?

Czas na stok!

Z oczywistych przyczyn zimowy wypoczynek kojarzy nam się z jazdą na nartach lub snowboardzie. Dlatego, niezależnie od naszego doświadczenia, warto rozważyć wyjazd właśnie do Białki Tatrzańskiej. Bo to tu znajduje się Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Na stoku narciarskim znajduje się kilka ponad 20 tras o różnorodnym stopniu trudności – od bardzo łatwych do trudnych – oraz różnej długości. Dodatkowo, jeśli wolimy narciarstwo biegowe to czeka na nas tutaj 5 tras tego typu.

Oczywiście – jak przystało na być może najpopularniejszy w Polsce kompleks narciarski – wszystkie trasy są naśnieżane oraz oświetlone, więc nie musimy się obawiać, że tylko niedużą część dnia będziemy mogli poświęcić na szusowanie po stokach. W tym miejscu warto też wspomnieć, że Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska jest częścią wspólnego projektu branży narciarskiej w Polsce: Tatry Super Ski. Decydując się na zakup karnetu w jego ramach mamy możliwość korzystania z 18 stacji, na których znajduje się w sumie 95 różnorodnych tras!

Wracając do samego ośrodka, z pewnością można powiedzieć, że on również może pochwalić się kompleksową infrastrukturą. Znajdziemy tutaj:

• wypożyczalnie oraz serwisy sprzętu,

• karczmy regionalne i inne punkty gastronomiczne,

• snowpark dla snowboardzistów,

• szkoły narciarskie z licencjonowanymi instruktorami.

Na stokach czekają na nas także liczne atrakcje dodatkowe jak OSCYP Snowboard Contest czy zawody Red Bull Big Air. Natomiast na scenie, na której latem występują artyści w ramach programu Kultura na Bani, odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czym uwodzi zimą Białka Tatrzańska?

Wypoczynek z widokiem na góry

Ostatnim miejscem, z powodu którego warto rozważyć wyjazd na ferie – nie tylko z dziećmi – do Białki Tatrzańskiej jest Terma Bania. To kompleks wewnętrznych oraz zewnętrznych basenów z naturalną wodą termalną, w którym z pewnością dość szybko zapomnimy o codzienności. Znajdują się tu dwie strefy basenowe: zabawy oraz relaksu. W pierwszej z nich, jak sama jej nazwa wskazuje znajdziemy między innymi atrakcje dla dzieci, takie jak całoroczne zjeżdżalnie. W drugiej mnogość urządzeń do wodnego masażu czy drink bar… z którego możemy podziwiać przepiękną panoramę Tatr.

Trzecią częścią Termy Bania jest Saunarium, w którym znajdziemy 7 różnorodnych saun, tężnię solankową, grotę solną czy basen relaksacyjny. Ośrodek w sezonie zimowym oferuje liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci, do których należą:

• tematyczne noce saunowe: Góralska, Włoska czy Karnawałowa,

• w środy i czwartki do 23 lutego najmłodsi mogą skorzystać z cyklu zimowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, w trakcie których czekają na nich między innymi warsztaty teatralne, gry rodzinne czy tworzenie balonowych zabawek,

• w piątki do 24 lutego natomiast na dorosłych czekają muzyczne wieczory z DJ-em grającym największe hity na wyjątkowym, gorącym pool party.

Terma Bania to zdecydowanie miejsce, z którego można nie wychodzić przez cały dzień. Jego oferta, podobnie jak opisanych już Hotelu Bania czy ośrodka narciarskiego na Kotelnicy jest kompleksowa i każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie czy w wodzie – choć nie tylko – woli wypoczywać aktywnie czy nie.

Na tytułowe pytanie odpowiedź już kilkukrotnie padła w naszym tekście. Białka Tatrzańska zimą zachwyca nie tylko oczywistym pięknem Tatr, ale również kompleksowością swoich usług. Rodzinny wyjazd, nieco mniej lub bardziej aktywny – tu możemy wypoczywać tak, jak chcemy, a do domu wrócić ze wspaniałymi wspomnieniami.

Pozostałe wiadomości