Najnowsze

"Czułem się jakbym był na oceanie, pośrodku wielkiej burzy"

Najnowsze


Zamiast uciekać, stali oszołomieni tym, co widzą. Zobacz nowe, amatorskie nagranie pokazujące lawinę schodzącą z góry w kurorcie Saint-Francois-Longchamp. W ciągu kilkudziesięciu sekund zwały śniegu zniszczyły wyciąg narciarski.

Gigantyczna, długa na 500 metrów lawina zeszła we francuskim kurorcie narciarskim Saint-Francois-Longchamp (Sabaudia) w piątek 2 marca. Po zboczu góry zsunęły się ogromne ilości ciężkiego śniegu, które zmiotły wyciąg narciarski.

"Jak pośrodku wielkiej burzy"

Francuska telewizja TF1 dotarła do amatorskich zdjęć, które pokazują siłę lawiny i ogrom zniszczenia. Na filmie widać, jak zdumieni narciarze zamierają w bezruchu nie mogąc uwierzyć w to, co widzą.

- Czułem się jakbym był na oceanie, pośrodku wielkiej burzy - powiedział pracownik ośrodka narciarskiego. - Po obejrzeniu filmu zdaliśmy sobie sprawę, że mieliśmy dużo szczęścia - dodał jeden z narciarzy, który był świadkiem zejścia lawiny.

Winna odwilż

Po zejściu lawiny część narciarz została uwięziona na unieruchomionym wyciągu. Ratownicy ewakuowali ich głównie śmigłowcami - z obawy przed kolejnym osunięciem śniegu. W wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał.

Lawina zeszła po odwilży, która w ostatnich dniach panuje w zachodnich Alpach.

Autor: ls/mj/rs / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości