Czekają nas zimne noce. Czas wyjąć cieplejsze swetry

Nadchodzą zimne noce
Nadchodzą zimne noce
tvn24
tvn24Nadchodzą zimne noce

Nadchodzą zimne noce. Dorota Gardias, prezenterka TVN Meteo, informuje, że miejscami słupki rtęci spadną zaledwie do 5 st. C. Wszyscy, którzy na koniec wakacji zaplanowali nocowanie poza domem, powinni pamiętać o ciepłych rzeczach.

W kraju zrobiło się chłodno. Wszystko za sprawą powietrza, które płynie do nas z północnego zachodu. Niskie temperatury dają się we znaki przede wszystkim w nocy, a prognozy nie są optymistyczne.

Czwartek chłodno się z nami przywitał

Po tropikalnych nocach, które panowały w lipcu, niewiele pozostało. Temperatura zaczyna nas rozczarowywać. - W czwartek o poranku mieliśmy temperaturę 6-7 st. C - informuje Dorota Gardias, prezenterka TVN Meteo. Lokalnie słupki rtęci spadły nawet do 5 st. C.

Zaledwie 5 stopni

To nie koniec chłodnych nocy i poranków. Jak wynika z prognoz podczas kilku kolejnych nocy temperatura nie będzie przekraczać 13 st. C. I tak w nocy z czwartku na piątek słupki rtęci spadną od 5 do 11 st. C. Z kolei w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę od 8-9 do 13 st. C. Dwie kolejne noce będą jeszcze chłodniejsze. Wówczas termometry odnotują od 7 do 10 st. C.

Jedziesz pod namiot? Weź ciepłe rzeczy

Takie wartości temperatury z pewnością nie będą zachęcały do długiego wypoczywania na zewnątrz. A jeśli ktoś planuje jeszcze wypoczynek poza domem, koniecznie musi pamiętać o cieplejszych rzeczach. - Ci, którzy będą nocować na polach namiotowych powinni się ciepło ubrać w nocy - radzi Dorota Gardias. O swetrach i kurtkach nie powinny zapominać również osoby, które wcześnie rano muszą opuszczać swoje mieszkania.

Autor: kt/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości