Najnowsze

Czeka nas słoneczny weekend. Wcześniej miejscami popada

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dnitvnmeteo.pl
wideo 2/26

Jeszcze przez kilka dni będzie wiał porywisty wiatr. Miejscami popada deszcz, a na termometrach zobaczymy nawet 22 stopnie Celsjusza. Synoptycy przewidują jednak, że ostatni weekend września będzie słoneczny.

Pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby ukształtuje wyż Schorse znad Rumunii. Tylko na północy kraju oddziaływać będzie zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie (PPmc) z południowego zachodu.

Porywisty wiatr

W czwartek na północy i północnym wschodzie Polski przelotnie popada deszcz. W pozostałej części kraju zapowiada się pogodny dzień. Termometry pokażą od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, na północy w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

Porywy wiatru (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Pogodnie, miejscami popada deszcz

W piątek będzie pogodnie. Tylko na północnym wschodzie kraju prognozuje się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. W porywach może rozpędzić się do 50 km/h.

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl

W sobotę tylko na Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju będziemy mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy.

Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Słoneczne dni

Zapowiada się słoneczna niedziela. Termometry pokażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowy będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

W poniedziałek również będziemy mogli cieszyć się słoneczną aurą. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. na Podkarpaciu. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Opady deszczu w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Autor: anw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości