Najnowsze

Czeka nas chwila odpoczynku od burz. Wrócą z deszczem i gradem

Najnowsze

Prognoza pogody na nadchodzące dni
TVN MeteoPrognoza pogody na nadchodzące dni

W najbliższych dniach odpoczniemy od gwałtownych burz. Zza chmur wychyli się słońce, a termometry na początku tygodnia pokażą do 27 stopni.

Polarno-morskie powietrze odpowiada za chłodniejszą - jak na lato - temperaturę i spokojniejszą aurę. W Polsce pojawi się wyż, który przyniesie komfort termiczny oraz stopniowe złagodzenie warunków atmosferycznych.

W niedzielę przelotnie popada deszcz, ale wysokość opadów - w granicach od litra do 5 litrów na metr kwadratowy deszczu - nie powinna nas martwić. Jedynie na Podkarpaciu deszczu spadnie więcej, bo aż 10 litrów na metr kwadratowy. Ponadto pojawią się tam burze.

Termometry w całym kraju wskażą zbliżone wartości: od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 23 w centrum, na wschodzie i południu kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni i północno-zachodni, który podczas burz osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Pogodny poniedziałek

Będzie pogodnie, jedynie na północnym wschodzie kraju pojawi się więcej chmur i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w centrum kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni.

Zobacz, jak rozłożą się temperatury:

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Wtorek z czystym niebem

Zapowiada się pogodny dzień. Temperatura nie przekroczy 22 stopni Celsjusza na Podlasiu, 25 st. C w centrum kraju i 27 st. C na Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr wschodni i południowo-wschodni.

Prognoza pogody na najbliższe dwa dniTVN Meteo

Środa: deszcz na zachodzie

Na zachodzie kraju pojawi się spore zachmurzenie, a wraz z nim burze, opady gradu i deszczu od 10 do 40 litrów na metr kwadratowy. Termometry wskażą co najwyżej 26 stopni Celsjusza na północy, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju i 30 stopni Celsjusza w południowych regionach Polski. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni, który na zachodzie przybierze na sile i osiągnie prędkość w granicach 80-90 kilometrów na godzinę.

Zobacz, jakie będą prognozowane opady:

Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Czwartek: burze na wschodzie

Miejscami przelotnie popada, a niebo nad Polską zasnuje się chmurami. Na wschodzie kraju burzom towarzyszyć będą opady deszczu od 20 do 40 litrów na metr kwadratowy oraz grad. Temperatura maksymalna wyniesie 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 29 st. C w centrum kraju i do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Na zachodnie powieje północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, który podczas burz osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na środę i czwartekTVN Meteo
Niedziela i poniedziałek mają być spokojne
Niedziela i poniedziałek mają być spokojneFakty TVN

Autor: sj/aw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Ventusky

Pozostałe wiadomości