Najnowsze

Czechy: śnieg paraliżuje drogi

Najnowsze

Duże problemy wystepują na czesko-polskim pograniczu

W piątek w Czechach spadło tak dużo śniegu, że poruszanie się po drogach było utrudnione. Największe problemy wystąpiły w górach, w tym na pograniczu czesko-polskim. Ratownicy ogłosili podwyższone zagrożenie lawinowe.

W Karkonoszach spadło w piątek do 15 centymetrów świeżego śniegu. Pomimo, że z białym puchem walczą pługi śnieżne, silny wiatr nawiewa usunięty śnieg z powrotem, przez co tworzą się coraz to nowe zaspy.

Zablokowane drogi

Służby drogowe kraju libereckiego informują o dużych problemach - E-65, droga prowadząca w kierunku Harrachova i dalej do przejścia granicznego z Polską, została zablokowana przez ciężarówki, które nie mogły pokonać wzniesień. Trudna sytuacja występuje także w Górach Orlickich, gdzie spadło około 10 cm białego puchu. Tam temperatury utrzymują się w okolicach zera, przez co śnieg jest ciężki i mokry.

Gęsty śnieg padał i w innych częściach Czech. Służby drogowe apelują o ostrożność do kierowców poruszających się po drogach krajów: zlińskiego, pardubickiego i ołomunieckiego, karlowarskiego.

Sytuacja się pogorszy

Według czeskich meteorologów opady będą jeszcze bardziej intensywne, a temperatury w kraju spadną do kilku stopni poniżej zera.

Autor: map//ŁUD / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości