Najnowsze

Cudownie ocalona kotka po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Najnowsze


24 sierpnia w północno-zachodnich Włoszech zatrzęsła się ziemia. Nadal trwa tam akcja ratunkowa. Pod gruzami budynków uwięzienie zostali nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. 12 dni po trzęsieniu ziemi z ruin domu w miasteczku Amatrice strażacy wydobyli żywą kotkę. Jej uratowana wcześniej siostra spędziła zasypana w gruzowisku 5 dni.

W wyniku trzęsienia ziemi zginęło 295 osób, a prawie 5 tysięcy osób straciło dach nad głową. Mieszkańcy jeszcze długo nie będą mogli się otrząsnąć po tej tragedii. Każda uratowana osoba to niewyobrażalna radość dla wszystkich. Ogromne szczęście spotkało właścicielkę dwóch kotów. Ona i jej kotka Gioia zostały uratowane. Strażacy w poniedziałek odszukali również jej drugą zaginioną kotkę. Zwierzę przeżyło pod gruzami 12 dni.

Dwie kotki uratowane

Media obiegła informacja o kotce o imieniu Gioia, wydobytej spod ruin po pięciu dniach od katastrofalnego wstrząsu. W poniedziałek strażakom usuwającym gruzy w centrum zniszczonej miejscowości udało się również uratować w tym samym miejscu drugą kotkę, Carinę, która spędziła pod gruzami aż 12 dni. Gdy tylko wyjęto ją na powierzchnię, została natychmiast oddana pod opiekę weterynarzy. Jej stan jest bardzo poważny. Zwierzę jest odwodnione i wychłodzone. Kotka została poddana kuracji. Lekarze informują, że kotka zaczęła jeść. Na razie jednak za wcześnie na stawianie optymistycznych prognoz. Jej właścicielka, która zdołała przeżyć, czeka na nią wraz ze swoją pierwszą uratowaną po 5 dniach kotką Gioią.

Strażacy stanęli na wysokości zadania

Trudno mówić o jakimkolwiek szczęśliwym zdarzeniu w obliczu tragedii, która przyniosła zatrważającą liczbę ofiar śmiertelnych. W takiej sytuacji wiadomości takie jak ta, przynoszą jednak niewyobrażalną radość właścicielom czworonogów.

W sobotę po 10 dniach od trzęsienia strażacy w Amatrice wydobyli także z ruin zawalonego domu psa rasy golden retriever o imieniu Romeo. Pies jest w dobrym stanie.

Trzęsienie Ziemi w środkowych WłoszechTVN 24

Autor: agr/jap / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości