Najnowsze

Coraz więcej śliskich dróg. Śnieży na zachodzie i północy

Najnowsze

Warunki drogowe na wtorek
Warunki drogowe na wtorek

Śnieg i śnieg z deszczem utrudnia poruszanie się po zachodniej i północnej Polsce. Opady przesuwają się w głąb kraju. W tych regionach, gdzie przybywa śniegu, na drogach robi się ślisko.

Jak poinformowała po godz. 12.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w zachodnich i północnych województwach jazdę utrudniają przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem.

Muszą się z nimi liczyć podróżujący po Pomorzu Zachodnim i Gdaskim, Kujawach, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Biało i ślisko

Poza opadami sporym utrudnieniem mogą być śliskie drogi. Powinni na nich uważać podróżujący po terenach województw: pomorskiego (dk 6 i dk 21 w rejonie Słupska, dk 25 i dk 22 w rejonie Chojnic, dk 20 i dk 21 w rejonie Miastka), wielkopolskiego (dk 11 odc. Poznań - Piła), lubuskiego (dk 22 odc. Gorzów Wlkp. - Strzelce Krajeńskie), dolnośląśkiego (dk 8 odc. Wrocław - Syców, dk 25 odc. Oleśnica - Międzybórz, dk 35 odc. Wrocław - Wałbrzych - Golińsk, dk 33 odc. Kłodzko - Boboszów, dk 15 odc. Trzebnica - Milcz) oraz opolskiego (dk 39 odc. Namysłów - Brzeg, dk 94 odc. Brzeg - Opole).

Jak podaje GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Trudny wtorek na drogach

W dalszej części dnia kierowcy będą się zmagać z trudnymi warunkami. Na zachodzie kraju jazdę znacznie utrudni padający deszcz.

Na pozostałym obszarze aura również nie odpuści kierowcom - wynika z prognozy pogody. Osoby, które zdecydują się na podróż samochodem, będą musiały się zmagać z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Pod wieczór na drogach może powstawać gołoledź.

Autor: adsz,js/mj, rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości