Najnowsze

Ciepły, słoneczny, piękny piątek

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 29.06
Prognoza pogody na piątek 29.06

Dziś wyraźnie odczujemy napływ ciepłego, podzwrotnikowego powietrza znad Afryki. Potwierdzą to wskazania termometrów, które odnotują od 22 do 29 st. C. Najwięcej będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Tam może także popadać.

W dzień najładniejszej pogody mogą się spodziewać mieszkańcy centralnych, wschodnich i północno-wschodnich regionów kraju. Tam synoptycy zapowiadają pogodne niebo.

Lokalnie będzie grzmieć

Mocno chmurzyć będzie się za to w Polsce zachodniej i południowo-zachodniej. W tych regionach także przelotnie popada, a lokalnie może zagrzmieć. Podczas burz nasilą się opady i zerwie silniejszy wiatr.

Najcieplej na Dolnym Śląsku

Odczujemy zapowiadane od kilku dni ocieplenie. Najwyższą temperaturę, 29 st. C, odnotują Dolny Śląsk i Ziemia Lubuska. Bardzo ciepło, 28 st. C, będzie też na północnym zachodzie, w Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce. 27 st. C odnotuje Podkarpacie i Ziemia Łódzka, o jeden stopień mniej Lubelszczyzna i Mazowsze. Najniższe temperatury będą na Pomorzu, Podlasiu (23 st. C) i Suwalszczyźnie (22 st. C).

Na zachodzie gorąco, ale biomet nie będzie sprzyjał

Wpływ frontu atmosferycznego będzie oznaczał wzrastające w ciągu dnia zachmurzenie, a na zachodzie i południowym zachodzie opady oraz lokalne burze - właśnie w tych rejonach pogoda będzie niekorzystnie wpływać na samopoczucie. W pozostałych częściach kraju warunki biometeo będą neutralne.

Mieszkańcy zachodu i południa odczują jutro gorąco, a północnego zachodu - komfort termiczny. Na pozostałych obszarach przeważy odczucie ciepła.

Wilgotność powietrza wyniesie powyżej 60 proc. na południu, południowym zachodzie i północy. Na pozostałych obszarach będzie niższa.

Warunki biometeo w piątek 29.06
Warunki biometeo w piątek 29.06

Autor: js,ls/rs/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości