Najnowsze

Ciepło, zimniej i... wreszcie zimowo. Pod koniec tygodnia - śnieg

Najnowsze

W najbliższy poniedziałek w Polsce może zrobić się biało

Przez najbliższe pięć dni pogoda pogorszy się. Jeszcze w sobotę będzie dość ciepło - do 6 st. C, ale potem stopniowo ochłodzi się i w poniedziałek ma być już naprawdę zimno. Dodatkowo pogoda uraczy nas coraz większymi porcjami śniegu. Wygląda na to, że zrobi się zimowo, ale czy na długo?

W czwartek będzie deszczowo i ma spaść śnieg, zwłasza w górach, dalej będzie ciepło - na Dolnym Śląsku do 7 st. C. W piątek natomiast w województwach zachodnich ma być na ogół pogodnie. W pozostałych częściach kraju będzie pochmurno ze słabymi opadami śniegu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiać umiarkowanie, a okresami w porywach 60-80 km/h. Podczas opadów śniegu, wiatr lokalnie może powodować zawieje śnieżne.

W sobotę już zimniej

Weekend zacznie się pogodnie tylko na Podkarpaciu i w Małopolsce. Poza tymi regionami w Polsce będzie pochmurno i ma padać deszcz oraz deszcz ze śniegiem, a w górach nawet sam śnieg.

Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 50-70 km/h.

Śniegu więcej niż deszczu

W ostatni dzień tego tygodnia śniegu spadnie więcej niż deszczu. A padać ma w całym kraju. Synoptycy TVN Meteo podkreślają, że w niedzielę ma być ślisko na drogach całego kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie umiarkowany.

Poniedziałek na minusie

Następny tydzień zacznie się nieciekawie. Niebo będzie zachmurzone w całej Polsce i wszędzie ma padać śnieg. Będzie też zdecydowanie chłodniej. Na Podlasiu temperatura maksymalna wyniesie -1 st. C, a najcieplej ma być na Nizinie Szczecińskiej, gdzie maksymalnie ma być 3 st. C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 50-70 km/h, północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje śnieżne.

Autor: ar/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości