Najnowsze

Ciepło w całym kraju. Zachód z burzami

Najnowsze

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

W czwartek front atmosferyczny podzieli Polskę na pół. W pozostających pod jego wpływem zachodnich województwach może przelotnie padać, a po południu zagrzmi. Wschód i centrum kraju pozostaną pogodne. We wszystkich regionach natomiast możemy liczyć na przyjemne temperatury: od 23 do 26 stopni.

W drugiej części dnia popada i zagrzmi w Polsce zachodniej oraz na Wybrzeżu. Wschód - poza Warmią, której może dosięgnąć linia frontu - ponownie będzie pogodny, z tylko lekkim zachmurzeniem.

Słupki rtęci wszędzie wskażą wysokie wartości. 23 st. C spodziewamy się m.in. w Trójmieście, 24 st. C - w Zielonej Górze. 25 st. C pokażą termometry na Mazowszu, a 26 st. C będzie w wyjątkowo słonecznym Rzeszowie.

Gorąco dokuczy

Niektórym z nas może w czwartek dokuczać gorąco - temperatura będzie optymalna tylko na północy kraju. Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 40-60 proc., tę wyższą wartość osiągnie przede wszystkim na północnym zachodzie. Tam też warunki biometeo będą niekorzystne. Im dalej na wschód, tym mniejszy wpływ pogody na nasze samopoczucie.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map,js/mj/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości