Ciemne chmury zawisną nad Europą. Miejscami będzie jednak bardzo słonecznie

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN Meteo
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

Deszczowych, a niekiedy nawet i burzowych chmur nad głowami Europejczyków we wtorek nie zabraknie. Zagrzmi m.in. na Półwyspie Iberyjskiego, we Francji oraz w Belgii, Holandii i w Niemczech. Z kolei w Irlandii i w Szkocji, podobnie jak w Skandynawii i w centralnej Europie, jedynie przelotnie pokropi. Nie zabraknie jednak miejsc, gdzie niebo będzie zupełnie czyste, a wartości na termometrach utrzymają się na przyjemnym poziomie.

We wtorek w większości Półwyspu Iberyjskiego (21-30 st. C) utrzyma się pogodna i słoneczna aura - niestety, na północnym wschodzie regionu zagrzmi.

Burze pojawią we Francji (21-24 st. C), w południowo-wschodniej części kraju, podczas gdy nad pozostałymi regionami niebo pozostanie bezchmurne.

Chmur zabraknie również na niebie nad Włochami (21-27 st. C) oraz nad krajami bałkańskimi (21-28 st. C).

Chmurne regiony

Zbiorą się, choć nielicznie, nad Wyspami Brytyjskimi (17-21 st. C), gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu w obrębie Irlandii i Szkocji. Nie zabraknie ich również w regionie zachodniej Europy - w Belgii (20 st. C), Holandii (19 st. C) i w Niemczech (19-21 st. C) będą zwiastować burze, zaś w Skandynawii (5-15 st. C) jedynie przelotny deszcz.

Słoneczny deszcz

Pokropi również w części centralnej Europy (18-21 st. C), ale w państwach na południe i wschód od granic Polski, gdzie utrzymają się wartości rzędu 14-20 st. C, będzie na ogół słonecznie i pogodnie.

Autor: mb/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości