Najnowsze

Ciemne chmury, ulewy, połamane drzewa. Pokazaliście, jak groźna była pogoda

Najnowsze

[object Object]
Burza w ChorzowieKontakt 24
wideo 2/7

Niebezpieczne burze i ulewy, które pojawiły się w środę i w nocy ze środy na czwartek, zostawiły po sobie sporo zniszczeń. Porywisty wiatr łamał drzewa, a ulice zamieniały się w rwące potoki. Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.

W środę przez Polskę przechodziły gwałtowne burze. Późnym popołudniem nasiliły się w południowej części kraju, przede wszystkim na Śląsku.

Grzmiało także w nocy ze środy na czwartek.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że w niektórych regionach także czwartek może przynieść niebezpieczną pogodę. Obowiązują alarmy przed burzami z gradem, silnymi opadami deszczu z burzami oraz upałem.

Mnóstwo interwencji

W środę strażacy musieli interweniować ponad 3400 razy w związku z pogodą, najwięcej w Łódzkiem (ponad 850), na Śląsku (ponad 830) i w woj. kujawsko-pomorskim (ponad 615). W czwartek od północy do godziny 6 nad ranem odnotowano ponad 1900 akcji związanych ze zjawiskami pogodowymi, i tym razem najwięcej w woj. łódzkim (prawie 740), na Mazowszu (prawie 600) i w woj. kujawsko-pomorskim (ponad 300) - poinformował rano w TVN24 rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

Czytaj dalej na TVN24: "Zakręciło się i koniec". Zniszczone domy, ewakuacje obozów harcerskich, brak prądu

Wasze pogodowe relacje

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i filmy pokazujące gwałtowną pogodę w Waszych regionach.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: kw,ps / Źródło: PAP, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości