Najnowsze

Ciemne chmury, strugi deszczu. Zobacz, jak burze przechodzą przez Polskę

Najnowsze

Front burzowy nad Polską, środa rano

Rano do Polski wszedł front burzowy, który we wtorek spowodował poważne zniszczenia w Belgii. Grzmi w całej zachodniej Polsce. Reporterzy 24 na bieżąco monitorują sytuację burzową w naszym kraju i relacjonują wyładowania oraz deszcze na filmach i zdjęciach.

Burze z samego rana uderzyły silnie w dwóch miejscach: w Szczecinie i w Zielonej Górze. - Przesuwające się powoli ku wschodowi chmury zatrzymały się i zaczęły się wypiętrzać. Słychać było pomrukiwania burzy - relacjonuje Reporter 24, który przesłał nam zdjęcia złowrogich chmur nad Szecinem:

Także zachodniopomorskie spowite było w ciemnościach za sprawą przemieszczającego się frontu.

- Godzina 11:55 miejscowość Zalesie znajdująca sie w województwie kujawsko-pomorskim pomiędzy Szubinem a Kcynią. Niebo od strony Kcyni robi się coraz bardziej ciemne. W oddali słychać grzmoty jest lekki wiatr.Zaczyna padać - relacjonuje marcwav:

Mocno padało też w Stargardzie Szczecińskim, co uwiecznił na filmie Artur:

Pomorskie

Kościerzyna (województwo pomorskie) zrobiła się ciemna jak w nocy za sprawą potężnych chmur burzowych:

Potężne pioruny zobaczyli mieszkańcy Kartuzów.

Zalana Zielona Góra

Z kolei nad Zieloną Górą w województwie lubuskim, około godziny 10:00 przeszła bardzo silna burza. - Takiej burzy jeszcze nie widziałem - opowiada Aloisy który na Kontakt 24 wysłał film relacjonujący to pogodowe zdarzenie:

Film ilustrujący burze w Zielonej Górze dostaliśmy też na Kontakt Meteo:

Front ciągnie się na kilometry Gigantycznt front burzowy nawiedził też Dolny Śląsk. Reporter 24 przesłała nam zdjęcia pokazujące, jak front groźnie nadciąga na Wałbrzych:

W Ludwikowicach (woj. dolnośląskie) front też wyglądał groźnie i uderzył z całą mocą. - Chwile po zrobieniu tego zdjęcia zaczęła się ulewa i burze - relacjonuje @pawel 111, od którego dostaliśmy fotografie miasta przed, w trakcie, i po przejściu frontu:

Jeśli i Wy macie zdjęcia zdjęcia frontu burzowego lub skutków ulew, przesyłajcie je na Kontakt Meteo. Chcemy razem z Wami śledzić drogę frontu nad Polską.

Autor: mm//aq / Źródło: Kontak Meteo/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości