Ciemne chmury nad Lazurowym Wybrzeżem. Skwar w Turcji i Egipcie

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Meteorolodzy prognozują, że w Europie - za wyjątkiem Lazurowego Wybrzeża - aura będzie na ogół pogodna. W popularnych turystycznie regionach będzie również ciepło, a miejscami - gorąco, podobnie jak w wyspiarskiej ojczyźnie filozofów oraz krainie faraonów. Nie zmarzną również urlopowicze w Turcji czy Tunezji. Z kolei w Zatoce Meksykańskiej oraz w Indiach czy Sri Lance niebo zasnują burzowe chmury.

Turystom wypoczywającym we wtorek na Wyspach Kanaryjskich pogoda nie da powodów do niezadowolenia - niebo będzie umiarkowanie zachmurzone, a termometry wskażą od 24 st. C na Gran Canarii do 28 st. C na Teneryfie. Nieco chłodniej (22 st. C), ale równie pogodnie będzie na portugalskiej Maderze.

Hiszpański żar, lazurowe burze

Pogodnie będzie również na portugalskim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, gdzie termometry wskażą 23-26 st. C. Aura dopisze także po drugiej, hiszpańskiej stronie Półwyspu, nad którym niebo będzie zupełnie błękitne, a temperatura - wysoka (27-32 st. C).

Niezadowoleni mogą być natomiast turyści na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie we wtorek przy temperaturze 26-28 st. C horyzont - od Perpignan po Niceę - zasnują ciemne, burzowe chmury.

Coraz cieplej i pogodniej

Gorąco będzie również w umiarkowanie zachmurzonych Włoszech - termometry wskażą od 24-29 st. C na północy do 32 st. C na południu "włoskiego buta". Na brak słońca nie będą we wtorek narzekać urlopowicze wypoczywający pod bezchmurnym niebem w temperaturze 26-29 st. C na drugim brzegu Morza Adriatyckiego.

Powodów do niezadowolenia nie znajdzie również nikt, kto tego dnia będzie przebywał w Grecji, zarówno wyspiarskiej, jak i kontynentalnej. Synoptycy zapowiadają bowiem zarówno błękitne niebo, jak i wartości na poziomie od 29 do 31 st. C.

Orientalny skwar

Gorąco i słonecznie będzie we wtorek zarówno na brzegu Turcji (32 st. C) oraz w Izraelu (31-41 st. C) czy w Egipcie (31-39 st. C) i Tunezji (35-39 st. C). Na brzegu Maroka będzie nieco "chłodniej" - termometry wskażą 26-29 st. C.

Upał od Meksyku po Bali

Upalnie, ale także burzowo będzie we wtorek Zatoce Meksykańskiej, gdzie utrzyma się temperatura 32-34 st. C. Burze prognozowane są również dla Indii (34 st. C) i Sri Lanki (29 st. C). Deszcz pojawi się również na Malediwach (29 st. C), choć tam akurat grzmieć nie powinno.

Ciemne, burzowe chmury zobaczą na swoim horyzoncie niestety również wszyscy przebywający tego dnia w Tajlandii (31 st. C) oraz Indonezji (30-32 st. C)

Prognoza pogody dla kurortów na świecie
Prognoza pogody dla kurortów na świecieTVN Meteo

Autor: mb/ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości