Chmury popsują aurę raz lokalnie, raz - totalnie. Sprawdźcie utrudnienia pogodowe

Agnieszka Cegielska o pogodzie prognozowanej na kolejne dni
Agnieszka Cegielska o pogodzie prognozowanej na kolejne dni
TVN Meteo
TVN MeteoAgnieszka Cegielska o pogodzie prognozowanej na kolejne dni

Nadchodzący tydzień będzie obfitował w przelotne opady deszczu oraz burze. Ciemne chmury będą przesłaniały niebo nad Polską raz częściowo, a raz - zupełnie całkowicie.

W sobotę 23 sierpnia na zachodzie Polski oraz na Pomorzu, a także na Śląsku oraz w Małopolsce - zwłaszcza w górzystej części regionu - wystąpią przelotne opady oraz burze. Spadnie do 10 l/mkw., a wiatr osiągnie w burzowych porywach prędkość około 80 km/h.

Niedziela

W niedzielę 24 sierpnia w całej Polsce będzie "buro" i dość wietrznie - zachodni wiatr powieje z prędkością średnio 50 km/h. Niestety, jak zapowiada synoptyk TVN Meteo, w każdym z województw wystąpią zarówno przelotne opady deszczu, jak i burze. Podczas wyładowań spadnie do 20 l/mkw., a wiatr rozpędzi się do 80 km/h.

Poniedziałek

Nowy tydzień nie wszyscy powitają pod pogodnym niebem. W poniedziałek na północy kraju zbiorą się deszczowe, a nawet burzowe chmury. Prognozowany przez Unton-Pyziołek opad sięgnie do 10 l/mkw., a wiatr, w porywach burzowych, osiągnie prędkość do 80 km/h.

Wtorek

We wtorek przelotne opady deszczu rzędu do 10 l/mkw. wystąpią zarówno na południu, jak i na wschodzie oraz w centrum Polski. Parasole przydadzą się również mieszkańcom Pomorza, gdzie ponadto zagrzmi, zaś wiatr osiągnie w porywach 80 km/h.

Środa

W środę przelotne opady deszczu i burze spodziewane są na terenie całego kraju. Spadnie do 15 l/mkw., zaś wiatr rozpędzi się - podczas wyładowań - do 80 km/h.

Czwartek

W czwartek będzie spokojnie. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek nie przewiduje wystąpienia burz czy chociażby przelotnych opadów deszczu.

Piątek

Natomiast w piątek, 29 sierpnia, przelotnie pokropi na terenie Pomorza i części województw na zachodzie Polski. Prognozowany opad będzie niewielki - spadnie co najwyżej 5 l/mkw.

Autor: mb/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości