Najnowsze

Chłodny poniedziałek. Na wschodzie pochmurno i mokro

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień
Prognoza pogody na dzień

Pochmurno i deszczowo w połowie kraju, a na dodatek niezbyt ciepło - synoptycy nie mają dobrych wieści na początek nowego tygodnia. Mokra i nieprzyjemna aura zdominuje wschodnie województwa. Pogodnego dnia mogą się spodziewać mieszkańcy zachodniej Polski, ale i tam temperatury ledwie przekroczą 20 stopni.

Poniedziałek będzie pogodny na zachodzie. Im dalej na wschód, tym gorsza pogoda. Deszczu spodziewamy się w pasie Trójmiasto-Ziemia Łódzka-Małopolska, a wyładowań atmosferycznych - na Podlasiu i Suwalszczyźnie.

Pogodny zachód będzie minimalnie cieplejszy od deszczowego wschodu. W pasie Nizina Szczecińska-Dolny Śląsk temperatura wyniesie 19-21 st. C, a od Suwałk po Rzeszów - będzie to jedynie 17-19 st. C. Ponadto w Krakowie ma być maksymalnie 20 st. C.

Niekorzystny biomet

Mieszkańcy województw północnych i turyści wypoczywający w nich nie powinni się rozstawać ze swetrami, ponieważ będzie chłodno. Pozostali Polacy odczują komfort termiczny.

Na zachodzie, za sprawą dobrej pogody, biomet będzie neutralny. Na wschodzie natomiast będzie niekorzystny.

60-80 proc. - tyle wyniesie w poniedziałek wilgotność powietrza. Tę wyższą wartość, za sprawą opadów, osiągnie na wschodzie.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map, js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości